• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Breed parlementair draagvlak voor fiscale hervorming in Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
21 december 2024 00:30 - Geüpdatet op 22 december 2024 04:01
in Suriname
Invordering belastingen moet worden gemoderniseerd, maar rechtsbescherming blijft aandachtspunt.

Invordering belastingen moet worden gemoderniseerd, maar rechtsbescherming blijft aandachtspunt.

De Wet Belasting Autoriteit Suriname is deze week met algemene 37 stemmen aangenomen door De Nationale Assemblée.

In het kader van de fiscale hervorming en modernisering van de Belastingdienst Suriname is het noodzakelijk om een Belastingautoriteit in te stellen. Na de discussie in het parlement is toch gekozen voor de Belastingdienst in plaats van de Belasting Autoriteit.

De wet is een ontwerp van de regering en op 12 september 2022 ingediend. Het is voorbereid door Asiskumar Gajadien (vz), Rabendre Parmessar, Chuanrui Wang, Jennifer Vreedzaam, Kishan Ramsukul, Ronny Asabina en Josafat Kanape.

Asabina, die ook fractieleider van de BEP is, is niet helemaal content met het eindconcept. Hij noemt de aanname van de wet een historisch moment en een lang gekoesterde wens die leven begint te krijgen. “Een zaad wordt in de grond gestopt en we hopen dat het zal ontkiemen en wortel zal krijgen.”

Fractieleider van de Abop, Kanape, zegt bij de stemmotivering dat de wet een lange weg heeft afgelegd.

“Ik denk dat we beide bonden moeten bedanken voor hun inzet. We hopen dat we de dienst verder goed gaan transformeren.

Laten we kijken naar een uitnodigende organisatie. Wat eerder naar het parlement is gestuurd, is niet wat hier in stemming is gebracht”, zegt de fractieleider, die ook lid is van de Commissie van Rapporteurs.

“Er is een vlot product geleverd en de douanebond heeft een belangrijke rol vervuld. Dit is een voorbeeld dat je hervormingen brengt door zaken niet op te leggen, maar naar elkaar te luisteren”, zei de fractieleider van de NDP. Hij is content dat de douanebond is meegenomen.

Mis dit niet:

UMA: Suriname moet dringend de omvang van mensensmokkel en mensenhandel onderzoeken

Tariefcompensatie NVB en PLO verwerkt in aanloop naar nieuw schooljaar

De NPS heeft na de discussie in het parlement en de beantwoording van de minister een balans gevonden.

“We zijn voorstaander van de verzelfstandiging van de belastingdienst. Het moet erin resulteren dat het belastinggebeuren in Suriname drastisch verbetert”, zei de waarnemend fractieleider van de NPS, Ivanieldo Plein.

Fractieleider Gajadien tevens voorzitter van de Commissie van Rapporteurs is blij dat het parlement deze stap naar hervormingen heeft gemaakt. “Dat wij in staat zijn wanneer het gaat om hervormingen, dat we ervan bewust zijn dat het misschien niet 100 procent is, maar un tek wan stap, fu tyar hervorming.”

De minister van Financiën en Planning merkt op dat de vergadering een opmerkelijk verloop had en heeft laten zien dat, ondanks felle debatten, in belang van het land en volk, toch overeenstemming is bereikt.

Voor de bewindsman hebben alle leden die het woord hebben gevoerd, een constructieve bijdrage geleverd.

“De hervorming van Suriname is niet een aangelegenheid van economen en het IMF alleen, maar dat wat hier in DNA de afgelopen jaren is neergezet.

De rol die het parlement vervuld heeft in de hervormingen van het land (collectief), is van fundamenteel belang.

Parlementsvoorzitter Marinus Bee hoopt de resterende dagen van 2024, op de constructieve bijdrage van de leden bij het aantal wetten dat nog afgerond moet worden.

“We hebben een verantwoordelijkheid en ik heb ‘ja’ tegen de regering gezegd. “Puur omdat ik mijn leden ken, wanneer ik een beroep op ze doe, zijn ze ready om een bijdrage te leveren”, zei Bee aan het eind van de vergadering.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

“Wie komen Suriname binnen, via welke routes en wie verdient eraan?”
Suriname

UMA: Suriname moet dringend de omvang van mensensmokkel en mensenhandel onderzoeken

Betalingsbestanden via banken beschikbaar gesteld.
Suriname

Tariefcompensatie NVB en PLO verwerkt in aanloop naar nieuw schooljaar

Bedrijfsleven vraagt aandacht voor rechtszekerheid, proportionaliteit en consistente vergunningverlening.
Suriname

Vergunningkwestie Rock Oil brengt belang zorgvuldig bestuur opnieuw onder aandacht

In Marschallkreek werd Saamaka Daka herdacht met traditionele activiteiten en aandacht voor het culturele erfgoed van de Saamaka gemeenschap. Foto: CDS
Suriname

Minister Huur benadrukt behoud tradities tijdens Saamaka Daka

Woning volledig verwoest door brand aan Sastrodisomoweg
Suriname

Brand in magazijn vermoedelijk veroorzaakt door kortsluiting

KPS vraagt om naleving verkeersregels en verantwoord rijgedrag.
Suriname

Politie roept verkeersdeelnemers op tot extra alertheid tijdens Parafestival

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws