• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Brazilianen in Suriname zien Nederland niet als land van melk en honing

Patty door Patty
12 mei 2024 18:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
brazilie nederland

In gesprek met GFC Nieuws Lifestyle hebben enkele Braziliaanse inwoners van het noorden van Paramaribo een intrigerende kijk gedeeld op Nederland, die aanzienlijk verschilt van die van de meeste autochtone Surinamers.

Ze wijzen erop dat zij Nederland helemaal niet beschouwen als het ‘land van melk en honing’, maar eerder als een klein en niet bijzonder machtig land.

Deze visie staat in schril contrast met de perceptie van velen in Suriname, die Nederland vaak beschouwen als het ‘beloofde land’.

“Veel Surinamers hier in Paramaribo en in de districten zien Nederland als een soort paradijs, maar wij, als vertegenwoordigers van de Braziliaanse gemeenschap hier in Suriname, delen die perceptie helemaal niet,” leggen ze uit aan GFC.

Ze vermoeden dat hun gevoelens anders zijn vanwege hun afkomst uit een groot en machtig land als Brazilië.

“Voor ons is Brazilië één van de mooiste en machtigste landen ter wereld. Met een betere regering zou Brazilië zonder twijfel tot de top drie in de wereld behoren. Surinamers zouden zich eerder moeten richten op Brazilië dan op Nederland,” aldus hun overtuiging.

Nederland wel degelijk een invloedrijk land

Het is echter belangrijk op te merken dat Nederland, ondanks zijn kleinere formaat, een aanzienlijke invloed heeft op het wereldtoneel.

Mis dit niet:

Bewoners Ovia Olo, Dangtapu, Krabu Olo en Mora Kondre vragen betaalbare drinkwatervoorziening

LVV ontkent afzonderlijke overeenkomst met mennonieten

Het staat bekend om zijn sterke economie, geavanceerde infrastructuur, vooruitstrevend onderwijs en welzijnsvoorzieningen. Bovendien speelt Nederland een grote rol in internationale diplomatie en ontwikkelingshulp.

In vergelijking daarmee kan Brazilië bogen op zijn immense omvang, natuurlijke hulpbronnen en culturele diversiteit.

Het is een economische krachtpatser in Latijns-Amerika en speelt een belangrijke rol in de mondiale agrarische sector, alsmede in de energiesector met zijn aanzienlijke olie- en gasreserves.

Kortom, hoewel de perceptie van deze Braziliaanse inwoners verschilt van die van veel Surinamers, onderstreept dit gesprek de diversiteit aan perspectieven binnen de samenleving.

Beide landen, Nederland en Brazilië, hebben hun eigen unieke sterke punten en bijdragen aan de wereld, en het is waardevol om deze verschillende perspectieven te erkennen en te begrijpen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bewoners Marowijne Zuid-West vragen om openbare tappunten voor drinkwater.
Suriname

Bewoners Ovia Olo, Dangtapu, Krabu Olo en Mora Kondre vragen betaalbare drinkwatervoorziening

Minister ziet kansen én voorwaarden voor buitenlandse landbouwgroepen
Suriname

LVV ontkent afzonderlijke overeenkomst met mennonieten

Verzorgsters bejaardentehuis aangehouden na vermoedelijke mishandeling vrouw.
Suriname

Dochter treft moeder (72) met doek in mond aan, twee verzorgsters aangehouden

Pamaka-gemeenschap vraagt aandacht voor belangen en toekomst van gebied
Suriname

Pamaka-gemeenschap en Newmont voeren constructief overleg over toekomst van het gebied

Dermatologische Dienst luidt alarm over stijging soa’s in Suriname
Gezondheid

Zorgwekkende toename soa’s in Suriname: ook 13- en 14-jarigen positief getest

school klas lokaal
Lifestyle

‘Surinaams lerarendiploma is in Nederland niet genoeg voor volledige bevoegdheid’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws