• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Braziliaanse overheid doneert ambulance aan Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 mei 2021 07:42
in Nieuws
mooie nationale vlaggen van suriname en brazilie samen op blauwe hemel 337817 3084

Logistieke kansen centraal in samenwerking Suriname-Brazilië

GFC NIEUWSREDACTIE- De overheid van Brazilië heeft aan Suriname een ambulance gedoneerd als bijdrage aan de gezondheidszorg.

De aanschaf van dit voertuig is gegaan via de Pan American Health Organization (PAHO) en de World Food Program. Het voertuig was sedert augustus 2020 in ons land, maar moest nog ingericht worden naar Surinaamse standaarden.

De nieuwe Braziliaanse ambassadeur in ons land, Raphael Azeredo, heeft de geste gedaan namens zijn regering aan minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid. De bewindsman nam bij deze gelegenheid de sleutels in ontvangst.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Man leeft al 65 jaar in ijzeren longmachine

Het voertuig is daarna overgedragen aan het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP) dat in partnerschap met de Medische Zending de ambulance voor het binnenland zal inzetten. De overdracht vond op woensdag 12 mei 2021 plaats op het terrein van het AZP.

Herman Jintie, directeur van de Stichting Medische Zending Suriname, geeft aan dat het om een high tech ambulance gaat die gemonitord zal worden door het AZP.

Naast deze schenking heeft de Medische Zending meerdere ambulances beschikbaar, die inzetbaar zijn vanuit meerdere locaties zoals Pokigron, Brownsweg en het coördinatiecentrum in Paramaribo.

De directeur sprak de hoop uit dat in de toekomst zijn organisatie ook de beschikking mag hebben over een ambulanceboot, waarmee de dienstverlening van de Medische Zending verder verbeterd gaat worden.

Mis dit niet:

Naar Suriname terugverhuisd? Nederlandse Belastingdienst kan nog aangifte van je verwachten

Surinaamse Nederlanders kunnen blijven werken na hun pensioen zonder korting op AOW

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

KLM-kist op Zanderij airport
Lifestyle

Naar Suriname terugverhuisd? Nederlandse Belastingdienst kan nog aangifte van je verwachten

geld euro
Lifestyle

Surinaamse Nederlanders kunnen blijven werken na hun pensioen zonder korting op AOW

Minister Melvin Bouva presenteerde samen met stuurcommissievoorzitter Juan Pawiroredjo de Suriname Diplomatic Week, die van 18 tot en met 24 november plaatsvindt. Foto: CDS
Suriname

Meer dan 50 landen doen mee aan Diplomatic Week in Suriname: gratis toegang voor publiek

stroom energie ebs
Lifestyle

Wat betekent het dreigende stroomtekort in Suriname voor huishoudens?

Bedrijfsleven wil meer rechtszekerheid in nieuwe douanewetgeving.
Suriname

VSB vraagt aandacht voor resterende knelpunten in ontwerp-Algemene Douanewet

Initiatiefnemer Governance, Suriname Prekash Ramsingh.
Nederland

Surinaamse en Nederlandse organisaties bundelen krachten voor opleiding van toezichthouders

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws