• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bouterse zag Ashwin Adhin als potentiële president van Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 januari 2025 14:00
in Suriname
ashin adhin dezi bouterse en ingrid

Uit een grondige analyse van anekdotische bewijzen van de afgelopen jaren concludeert de onderzoeksredactie van GFC Nieuws dat wijlen Desi Bouterse, de iconische leider van de NDP en voormalige president van Suriname, Ashwin Adhin als zijn beoogde opvolger zag voor het presidentschap van Suriname.

Ook andere prominente leden binnen de NDP deelden die mening, zo blijkt uit de analyse.

Vandaag heeft NDP- prominent Laurens Neede zich op sociale media vol lof uitgesproken over de kwaliteiten van Adhin.

Hij beschrijft de voormalige vicepresident van Suriname als een zeer intelligent persoon met enorme potentie. Neede verwijst naar de diepe indruk die Adhin’s prestaties hebben gemaakt op Bouterse.

Volgens Neede zag Bouterse al eerder in Adhin een tegenwicht voor de huidige president Chan Santokhi.

Na de historische overwinning van de NDP met 26 zetels in 2015, speelde Bouterse een sleutelrol bij de voordracht van Adhin als vicepresident.

Hiermee ging hij voorbij aan andere potentiële kandidaten binnen de partij, aldus Neede. De keuze werd breed gesteund door de partijtop.

Hoewel de politieke omstandigheden sinds 2020 drastisch zijn veranderd en nieuwe strategieën noodzakelijk zijn geworden, blijven de kwaliteiten en loyaliteit van Adhin volgens Neede hoog gewaardeerd binnen de partij.

Hij stelt dat de ideologische nalatenschap van Bouterse nog steeds wordt gekoesterd en dat de partij zich blijft inzetten voor de principes van “Suriname eerst”.

Ook objectieve waarnemers wijzen in gesprek met GFC Nieuws erop dat Ashwin Adhin wordt gezien als een van de meest intelligente politici van zijn generatie.

Zijn academische achtergrond en vermogen om complexe kwesties te doorgronden hebben hem een sterke reputatie bezorgd, zowel binnen als buiten de partij.

Adhin’s toewijding aan nationale ontwikkeling en zijn visie worden vaak geprezen.

Zijn leiderschapskwaliteiten, diplomatieke houding en vermogen om mensen te inspireren maken hem volgens velen een natuurlijke leider met het potentieel om Suriname naar een hoger niveau te tillen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

BGVS en indiase amba
Suriname

India en Suriname verkennen samenwerking voor betaalbare geneesmiddelen

president Jennifer Simons
Suriname

Econoom Ramautarsing: President Simons mist daadkracht

kindertehuizen para
Suriname

UMA slaat alarm over onveilige kinderopvang in Para en eist ingrijpen overheid

sail vis
Suriname

SAIL Suriname zet in op innovatie en export vis met steun van India

President Simons tijdens SCUA Chinese New Year Gala voor viering Jaar van Vuurpaard
Suriname

President Simons: Chinese gemeenschap draagt bij aan ontwikkeling en welvaart Suriname

tsang
Suriname

Grep voorspelt vertrek minister Tsang na aanhoudende spanningen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws