• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Boeren willen binnen twee uren reactie van de president

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
30 juli 2024 13:00
in Suriname
birgermeder neemt petitie in iontvangst

De padieboeren uit Coronie, Nickerie en Saramacca hebben een petitie ingediend gericht aan president Chan Santokhi.

De boeren eisen de toegezegde compensatie voor de hoge kosten die zij hebben gemaakt als gevolg van wateroverlast en de lage opkoopprijs van padie.

In de petitie wijzen de boeren erop dat zij hun schulden aan schuldeisers niet kunnen betalen en hun schaarse middelen hebben gebruikt om hun rijstvelden in te zaaien.

De boeren wachtten op de toegezegde subsidie om onder andere banken en geldschieters te kunnen betalen.

President Santokhi had publiekelijk aangekondigd dat eind juli de beloofde vergoeding na een screening zou worden uitbetaald.

Echter, tot nu toe is er geen enkele uitbetaling gedaan, nadat de minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) recentelijk bekendmaakte dat er geen financiële middelen beschikbaar zijn.

De boeren eisen binnen twee uur een antwoord van de president met betrekking tot de uitbetaling.

Indien dit antwoord uitblijft, zullen de vreedzame acties doorgaan en is een protesthongerstaking niet uitgesloten. De boeren hebben vertrouwen in de president en geloven dat de gelden alsnog zullen worden overgemaakt.

Mis dit niet:

Niet alle Surinaamse ouderen die vóór hun 18e naar Nederland kwamen vallen buiten €5000 regeling

Twee politieambtenaren aangehouden in onderzoek naar verdwenen kwik

De actie van de padieboeren verbaast de districtscommissaris, omdat er volgens haar al afspraken zijn gemaakt. Desondanks erkent zij het recht van de boeren om actie te voeren.

De boeren roepen de districtscommissaris op om ervoor te zorgen dat de president de beloofde gelden deze maand nog overmaakt.

Ze benadrukken het belang van deze compensatie om hun schulden te kunnen aflossen en hun bedrijf voort te kunnen zetten.

Foto:D-tv, youtube

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Zanderij vertrekhal
Lifestyle

Niet alle Surinaamse ouderen die vóór hun 18e naar Nederland kwamen vallen buiten €5000 regeling

Kapitele Delicten breidt onderzoek naar verdwenen kwik uit.
Suriname

Twee politieambtenaren aangehouden in onderzoek naar verdwenen kwik

Overheid bespreekt vervuiling Saramaccarivier met gemeenschappen Pikin Poika
Suriname

OGM informeert gemeenschappen Pikin Poika over vervuiling Saramaccarivier en vervolgaanpak

Illustratiefoto.
Suriname

Vier verdachten aangehouden na gewapende beroving aan Riosiestraat

Verdachte aangehouden nadat slachtoffer bewusteloos raakt tijdens kermis.
Suriname

Man aangehouden na vermoedelijke zware mishandeling tijdens kermis in Albina

Guyana en Suriname zetten in op verdere verdieping van bilaterale samenwerking
Suriname

Fernald start diplomatieke missie in Guyana met overleg over verdere samenwerking

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws