• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Boeren Uitkijkpolder betreuren gemene aanval op dc Saramacca

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 mei 2021 11:36
in Nieuws
boeren uitkijk dc saramacca

GFC NIEUWSREDACTIE- Boeren van de coöperatie van Uitkijkpolder, Landbouw Coöperatie Ressort Jarikaba & Omstreken (Coöperatie RJO), de Veeteelt Coöperatie Saramacca en omstreken G.A. (VCS) i.o. en een aantal boeren van Uitkijkpolder hebben zich verzameld te Kantorencomplex Jarikaba en een gesprek gehad met de districtscommissaris (dc) van Saramacca, Sherin Bansi-Durga.

De aanleiding van hun gesprek was de zware beschuldigingen en beledigingen aan het adres van de dc, welke zijn geuit door enkele boeren in de media.

De voorzitter van Coöperatie RJO, M. Ramawadh, heeft zijn verontschuldigingen namens hem en de leden van de coöperatie aangeboden aan de dc en heeft benadrukt dat de dc correct heeft gehandeld.

Door hem is ook aangegeven dat enkele boeren van de omgeving puur om eigen belangen anderen met verkeerde informatie heeft misleidt.

Voorzitter van VCS, R. Narain, is dezelfde mening toegedaan. Echter geeft hij aan dat als wij ons gebied willen ontwikkelen wij van de buurt het gezamenlijk moeten doen.

Bekijk ook:

‘9-urige vlucht naar Suriname in economy class is enorm vernederend’

Vechtpartij na verkeersconflict eist leven van 21-jarige

Dansi-Durga heeft op haar beurt aangegeven dat zij gaat voor ontwikkeling van het district en dat zij nimmer de belangen van de boeren zal schaden.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Bizar: vrouw aanwezig bij eigen begrafenis

In deze heeft zij aangegeven dat op de bewuste zaterdag een aannemer op Uitkijkpolder, de boezemlozing zou beginnen op te schonen, zonder enige kennisgeving en begeleiding.

Tijdens een oriëntatie van de dc ter plekke en bij navraag wat de opdracht van de werkzaamheden precies inhoudt, werd zij door enkele RR- en DR – leden aangevallen en beledigd, zonder een bevredigende antwoord.

Naar aanleiding hiervan heeft toen de dc de eigenaar van de machine gevraagd om de werkzaamheden stop te zetten, totdat er duidelijkheid verkregen zou zijn.

Het is nimmer de bedoeling van de dc geweest om de opschoningswerkzaamheden van de hoofdboezemleiding stop te laten zetten, welke door enkelingen wordt beweerd.

Alle aanwezigen hebben benadrukt dat de dc, in deze correct heeft gehandeld en dat enkele boeren van de Uitkijkpolder zonder goede informatie zich verkeerd hebben uitgelaten tegenover de districtscommissaris van Saramacca.

Allen hebben aangegeven dat zij de districtscommissaris ondersteunen en vragen dat zij het goede werk voorzet ter verder ontwikkeling van het district en met name de agrarische gebieden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Op routes van acht tot twaalf uur, zoals Nederland naar Suriname, vallen de beperkingen van economy extra op. Foto: Schiphol security check
Lifestyle

‘9-urige vlucht naar Suriname in economy class is enorm vernederend’

Jongeman overlijdt na escalatie van woordenwisseling in Johannes Mungrastraat
Suriname

Vechtpartij na verkeersconflict eist leven van 21-jarige

Obductie bevestigt misdrijf in zaak overleden vrouw aan Suralcoweg
Suriname

Onderzoek naar overleden vrouw in Para overgedragen aan afdeling Kapitale Delicten

GranMorgu-project zet stap vooruit met opening servicefaciliteit in Paramaribo
Suriname

Tenaris opent nieuw servicecentrum in Suriname ter ondersteuning van GranMorgu-project

Ondernemers in Para versterken kennis over productstandaarden.
Suriname

EZOTI en Surinaams Standaarden Bureau versterken ondernemers in Para met kwaliteitstraining

Voor sommigen is een terugkeer naar Suriname geen vanzelfsprekende keuze. Foto: Willemstad, Curaçao
Lifestyle

Curaçao als alternatief voor Surinaamse Nederlanders: ‘zeer aantrekkelijke optie’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws