• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Boek ‘Saamaka en de Ontwikkeling’ gepresenteerd aan gemeenschap

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 februari 2023 04:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:31
in Nieuws
Boek ‘Saamaka en de Ontwikkeling gepresenteerd aan gemeenschap

GFC NIEUWSREDACTIE- In bijzijn van het grootopperhoofd der Saramaccaners in Suriname, Albert Aboikoni, heeft de presentatie van het boek ‘Saamaka en de Ontwikkeling’ plaatsgevonden.

Het initiatief voor het schrijven van een boek is onderdeel geweest van de activiteiten op 19 september tijdens de herdenking van 260 jaar vrede die gesloten werd tussen het koloniale bestuur en de stam van de Saramaccaners.

Initiatiefnemer stichting Saamaka un Zunta ko a Wan heeft op 10 februari een voorproefje gegeven van de inhoud van het boek dat in het gebouw van de Stadzending EBGS is gepresenteerd.

In het boek wordt geschiedenis en onderzoeken rond de Saamaka gemeenschap belicht. Tijdens de presentatie zijn de aanwezigen tot nieuwsgierigheid gewekt middels een computerpresentatie, waarbij korte delen van de 14 hoofdstukken met bijbehorende foto’s zijn getoond.

Het boek is een verzamelwerk van onderzoeken binnen de geschiedenis en cultuur van de Saamaka, alsook de ontwikkeling van de taal, leefgewoonten en denkwijze zowel in het binnenland als in de stad.

Franklin Jabini, voorzitter van de stichting zegt dat verschillende Saamaka academici hieraan gewerkt hebben. “De titel van het boek was van tevoren bepaald, want het doel van de stichting is om te werken aan duurzame ontwikkeling van de Saamaka gemeenschap”.

Jabini heeft zelf ook gewerkt aan 2 hoofstukken en is de eindredacteur. Hij geeft aan dat er geen etnisch verschil is tussen Saramaccaners, en andere afro-Surinaamse groepen, maar dat het verschil ligt in cultuur. “Het wel goed om te weten dat we verschillende culturen hebben, en die moeten we waarderen en zo samen optrekken als eenheid.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

sirene politie ambulance arrest aanhouding
Suriname

Politie onderzoekt sprong van patiënt uit ziekenhuisgebouw

huldiging vrouwen
Suriname

Grani Fiti Yu Moi Misi: vrouwen verdienen erkenning voor hun inzet

gas 3814281 960 720 fles gasbom
Suriname

Prijs kookgas stijgt verder richting SRD 500

phagwa holi
Suriname

Indiase ambassadeur Gupta benadrukt historische en culturele verbondenheid tijdens kleurrijke Phagwa viering

echtpaar
Suriname

Tragisch overlijden van Santosh Bhairo en echtgenote schokt samenleving

bestuur vids
Suriname

RO kiest geen partij in interne dorpsaangelegenheid Kasipora

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws