• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Biza verruimt inschrijvingen HBO Bestuurskunde en Overheidsmanagement

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
1 september 2021 02:00
in Nieuws
studie

GFC NIEUWSREDACTIE- Door de grote animo en aanmelding voor de Hogere Beroepsopleiding Bestuurskunde en Overheidsmanagement (HBO B&O) voor het collegejaar 2021-2022 van de afdeling Vorming & Opleiding van het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) in Suriname, is besloten het aantal beschikbare plekken te verruimen.

Dit besluit is genomen in samenspraak tussen minister Bronto Somohardjo en HRM-directeur Jacintha Thomas-Alfaisie BBA.

Voor Paramaribo is er nu plek voor 80 ambtenaren in plaats van 60, terwijl in Nickerie 45 ambtenaren in plaats van 30 zich verder kunnen specialiseren tot hoger kader zodat zij ingezet kunnen worden op bachelor niveau binnen de overheid.

Na succesvolle afronding van deze opleiding zijn deze professionals in staat om (complexe) maatschappelijke vraagstukken aan te kunnen pakken, beleid formuleren en leidinggeven in de (semi) publieke sector.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Doelman (23) knalt tegen tegenstander tijdens wedstrijd en overlijdt

De BiZa-bewindsman accentueert dat een goed opgeleid ambtenarenapparaat in het voordeel werkt voor heel Suriname. Immers staat in een IDB-rapport aangegeven dat het met een inefficiënt ambtenarenapparaat wel 220 jaren duurt om het BBP van een land te verdubbelen, terwijl het bij een efficiënt en goed opgeleid ambtenarenapparaat het ‘slechts’ 20 jaren duurt.

Tussen 16 en 20 augustus hebben ambtenaren van de diverse ministeries in Paramaribo en Nickerie zich geregistreerd voor deze hoge ambtenarenopleiding. Uit de hoofdstad was de interesse 215, terwijl uit het westen dat 43 ambtenaren waren.

Aangezien het quotum voor Paramaribo is overschreden zal er een numerus fixus plaatsvinden. De studenten die door de loting worden toegelaten tot de 2021-2022 HBO B&O zullen in de gelegenheid worden gesteld om zich in te schrijven op een nog te bepalen tijdstip.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Meer berichten

euro's valuta geld
Lifestyle

Leven als rijke Nederlander in Suriname wordt duurder

lgbt homo
Lifestyle

Surinamers in Nederland staan overwegend neutraal tegenover homohuwelijk

highway markt
Suriname

Markt en stands gecontroleerd aan Martin Luther Kingweg tijdens handhavingsactie

centrale markt
Suriname

Centrale Markt Paramaribo tijdelijk gesloten voor schoonmaak- en ongediertebestrijdingswerkzaamheden

kerpens ambassadeur
Suriname

Suriname versterkt diplomatieke positie bij VN via nieuwe Permanent Vertegenwoordiger

dna santokhi
Suriname

DNA-leden tekenen condoleanceregister ter nagedachtenis aan oud-president Santokhi

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws