• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Biza verruimt inschrijvingen HBO Bestuurskunde en Overheidsmanagement

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
1 september 2021 02:00
in Nieuws
studie

GFC NIEUWSREDACTIE- Door de grote animo en aanmelding voor de Hogere Beroepsopleiding Bestuurskunde en Overheidsmanagement (HBO B&O) voor het collegejaar 2021-2022 van de afdeling Vorming & Opleiding van het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) in Suriname, is besloten het aantal beschikbare plekken te verruimen.

Dit besluit is genomen in samenspraak tussen minister Bronto Somohardjo en HRM-directeur Jacintha Thomas-Alfaisie BBA.

Voor Paramaribo is er nu plek voor 80 ambtenaren in plaats van 60, terwijl in Nickerie 45 ambtenaren in plaats van 30 zich verder kunnen specialiseren tot hoger kader zodat zij ingezet kunnen worden op bachelor niveau binnen de overheid.

Na succesvolle afronding van deze opleiding zijn deze professionals in staat om (complexe) maatschappelijke vraagstukken aan te kunnen pakken, beleid formuleren en leidinggeven in de (semi) publieke sector.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Doelman (23) knalt tegen tegenstander tijdens wedstrijd en overlijdt

De BiZa-bewindsman accentueert dat een goed opgeleid ambtenarenapparaat in het voordeel werkt voor heel Suriname. Immers staat in een IDB-rapport aangegeven dat het met een inefficiënt ambtenarenapparaat wel 220 jaren duurt om het BBP van een land te verdubbelen, terwijl het bij een efficiënt en goed opgeleid ambtenarenapparaat het ‘slechts’ 20 jaren duurt.

Bekijk ook:

Geor Hering wil sigaretten en alcohol uit vrijwel alle winkels verbannen

Korpschef onderzoekt kwikdiefstal en politieoptreden bij Danny’s Villapark

Tussen 16 en 20 augustus hebben ambtenaren van de diverse ministeries in Paramaribo en Nickerie zich geregistreerd voor deze hoge ambtenarenopleiding. Uit de hoofdstad was de interesse 215, terwijl uit het westen dat 43 ambtenaren waren.

Aangezien het quotum voor Paramaribo is overschreden zal er een numerus fixus plaatsvinden. De studenten die door de loting worden toegelaten tot de 2021-2022 HBO B&O zullen in de gelegenheid worden gesteld om zich in te schrijven op een nog te bepalen tijdstip.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Verkoop van tabaksproducten moet aan banden gelegd worden. Foto: AI
Gezondheid

Geor Hering wil sigaretten en alcohol uit vrijwel alle winkels verbannen

Korpsleiding neemt kwikzaak hoog op en scherpt beveiliging aan.
Suriname

Korpschef onderzoekt kwikdiefstal en politieoptreden bij Danny’s Villapark

Deskundigen pleiten voor sterkere cyberwetgeving en meer bewustzijn
Suriname

Overheidsmedewerkers getraind in cyberveiligheid en digitale weerbaarheid

EBS start grootschalig vegetatieonderhoud langs elektriciteitsnet in juni 2026
Suriname

Mogelijke tijdelijke stroomonderbrekingen door snoeiwerk EBS

Gecoördineerde politieactie leidt tot arrestaties en omvangrijke drugsvangst.
Suriname

Vijf verdachten opgepakt met ruim 82 kilo vermoedelijke cocaïne in Paramaribo

Werkbezoeken leggen basis voor sterkere economische en diplomatieke relaties
Suriname

President Simons blikt tevreden terug op werkbezoeken aan Brazilië en Dominicaanse Republiek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws