• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Binnen een week twee erfgoedsites in Suriname beschadigd

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 juli 2023 11:25 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:13
in Nieuws
Oude stoomketel Suikerfabriek Alliance Foto KDV architects 2002

GFC NIEUWSREDACTIE- Binnen 1 week tijd zijn twee erfgoedsites in Suriname beschadigd, de een meer dan de ander als gevolg van onzorgvuldig handelen bij de aanleg van zonneparken.

De ene betreft een marron archeologische site nabij Botopasi aan de Boven-Suriname, waar een aannemer bezig is met werkzaamheden midden in de archeologische site.

In 2021 en 2022 zijn op de site archeologische opgravingen verricht. Onbegrijpelijk is dat, terwijl de dorpsleiding op de hoogte is van het bestaan van de archeologische site er geen enkel toezicht is op de werkzaamheden van de aannemer.

Het tweede geval betreft een industriële erfgoedsite, te weten de restanten van de oude 19e eeuwse suikerfabriek van Alliance.

Het fabrieksemplacement is samen met het plantagehuis, de stoep van het hospitaal van Alliance en de bakstenen sluis in 2011 aangewezen als beschermd monument op basis van de Monumentenwet.

Een aannemer is momenteel bezig met ontbossingswerkzaamheden voor de aanleg van een zonnepanelen centrale van ongeveer 1 ha groot. Bij het ontbossen stuitte men op de oude restanten van het fabriekscomplex.

Beide gevallen tonen aan dat lang niet alle bedrijven bekend zijn met Heritage Impact Assessments (HIA’s), die vooraf dienen te gaan aan de projectuitvoering.

Het toont ook aan, dat tussen de diverse overheidsdepartementen er geen of gebrekkige communicatie en coördinatie is als het gaat om de voorbereiding en uitvoering van projecten. Iedereen blijft zijn eigen ding doen.

Als er overleg was tussen de betrokken ministeries, had er een juiste afstemming kunnen plaatsvinden en had dit allemaal voorkomen kunnen worden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

paspoort airport inchecken vliegveld koffer baggage reizen passagier
Lifestyle

Surinaamse Nederlanders kiezen zelden voor arme landen bij vertrek uit Holland

SRD Surinaamse Dollar
Suriname

Regering breidt 2035-obligatie uit met 265 miljoen dollar voor sociale investeringen

mcp melkcentrale
Suriname

Larissa Barden tijdelijk waarnemend directeur Melkcentrale

amar ramadhin 1
Suriname

Ex-minister Ramadhin spreekt zich uit over arbeidsverleden DNA-lid Afonsoewa

jeugdpolitie leerlingen
Suriname

Interactieve sessie over strafbare feiten en pesten op SO 1 Latour

vuil bij water milieu
Suriname

Oproep aan gemeenschap: houd de Cottica-rivier bij Moengo schoon

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws