• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Biden-regering onder vuur na gruwelzaak met illegale immigrant die 11-jarig meisje verkrachtte

'Dader kon vrij rondlopen'

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 oktober 2025 16:00
in Buitenland
Ricardo Leonel Mejia

Een 35-jarige man uit El Salvador, Ricardo Leonel Mejia, is in de Amerikaanse staat Virginia veroordeeld tot 30 jaar gevangenisstraf wegens de verkrachting van een 11-jarig meisje.

Mejia verbleef illegaal in de Verenigde Staten en zal na het uitzitten van zijn straf worden overgedragen aan de immigratiedienst ICE.

De zaak heeft in de VS tot politieke discussies geleid over de samenwerking tussen lokale autoriteiten en federale immigratiediensten.

Volgens Fox News willen sommige politieke leiders in Virginia, waaronder de Democratische gouverneurskandidaat Abigail Spanberger, de staat omvormen tot een zogenoemde “sanctuary state”.

Dat zou betekenen dat lokale politie niet langer verplicht is om met ICE samen te werken, zelfs niet in zaken waarbij illegale migranten zware misdrijven plegen.

Republikeinse politici hebben daar fel op gereageerd. De Republikeinse kandidaat Winsome Earle-Sears noemde het “misselijkmakend” dat iemand die illegaal in het land is, zo’n ernstig misdrijf heeft kunnen plegen.

Ook het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS) reageerde scherp op de zaak via een bericht op X. In de tweet schreef het ministerie:

“Dit illegale MONSTER heeft herhaaldelijk een 11-jarig meisje verkracht in haar eigen huis, nadat hij was ingehuurd om de badkamer van haar familie te renoveren. De regering-Biden had hem eerder aangemerkt als ‘non-enforcement priority’, waardoor hij vrij kon rondlopen en onschuldige kinderen kon misbruiken. Dit zijn de verdorven criminelen die onze dappere ICE-agenten elke dag arresteren en uit Amerika verwijderen.”

De verkrachtingen vonden plaats in 2024, toen Mejia door een familie werd ingehuurd om hun badkamer te renoveren.

De moeder van het slachtoffer ontdekte de man in het bed van haar dochter nadat ze met een botermes een vergrendelde deur had opengebroken. Mejia vluchtte via het raam, maar werd later opgespoord en gearresteerd.

Bij zijn veroordeling bood Mejia excuses aan aan het slachtoffer. “Ik weet dat ik niet de enige ben die moeilijke tijden doormaakt. Het spijt me voor de pijn die ze ervaart,” zei hij in de rechtszaal.

De zaak wordt in de Verenigde Staten gezien als onderdeel van een breder debat over immigratie, veiligheid en de rol van federale instanties bij de bestrijding van criminaliteit door illegale migranten.

ShareTweetSend

Meer berichten

Emanuelly
Buitenland

Oma in shock nadat kleindochter Emanuelly(8) werd aangereden en over de weg werd gesleurd

ufo suriname alien
Buitenland

Mogelijk ruimtevaartuigen met aliens stijgen op uit zee “maar in Suriname weet men van niks”

gustavo petro
Buitenland

Amerika trekt visa Colombiaanse president in na oproep om bevelen te negeren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws