• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bhikharie’s pleidooi voor Surinaamse presidentiële zoon is pure sensatiepolitiek

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 januari 2025 22:00
in Suriname
richano santokhi en roy bhikharie

De recente uitspraken van Roy Bhikharie, voorzitter van de Progressief Verheffende Partij (PVP), waarin hij stelt dat Richano Santokhi een geschikte kandidaat zou zijn voor De Nationale Assemblee (DNA) roepen lachwekkende reacties op.

Dat beweert Suriname-analist R. Pinas in gesprek met GFC Nieuws.

Volgens Pinas klinkt Bhikharie’s bewering dat er moed nodig is om een DNA-kandidaat te worden belachelijk, hol en betekenisloos.

“Echte moed betekent verantwoordelijkheid nemen en je standpunten verdedigen, niet vanaf een veilige afstand kritiek uiten terwijl je bescherming zoekt bij de Amerikaanse president Donald Trump,” stelt de analist.

Pinas benadrukt dat Bhikharie en zijn partij hun geloofwaardigheid verliezen door politiek te bedrijven met sensatie en beschuldigingen zonder concrete daden.

Bekijk ook:

Scholen woensdag weer open

Districtscommissaris Bhattoe gelast tijdelijke sluiting van Rockoil Lelydorp

“Moed is terugkeren naar Suriname, voor de rechterlijke macht verschijnen en openstaan voor verantwoording. Zolang dat niet gebeurt, blijft de PVP meer op een satire lijken dan op een serieuze politieke beweging.”

Daarnaast vindt de objectieve waarnemer het opmerkelijk dat juist Richano Santokhi, zoon van de president, naar voren wordt geschoven als potentiële DNA-kandidaat.

“Suriname heeft leiders nodig met visie, kennis en competentie, geen verwende jongeren die gewend zijn hun zin te krijgen door te schreeuwen. Politiek is geen familiebedrijf en geen springplank voor persoonlijke ambities,” aldus Pinas.

Hij wijst erop dat Bhikharie met zijn sensationele uitspraken de aandacht probeert te trekken, zonder echte inhoud te bieden.

“Suriname staat voor enorme uitdagingen op economisch, veiligheids- en infrastructureel vlak. Het politieke debat zou over oplossingen moeten gaan, niet over theatrale afleidingsmanoeuvres.”

Hij noemt hij het bovendien ironisch dat de PVP, die zichzelf als vernieuwend presenteert, vervalt in dezelfde patronen van de traditionele politieke orde die zij beweert te bestrijden.

“Sensatie en gebrek aan visie zijn geen fundamenten voor progressieve politiek. Suriname heeft leiders nodig met integriteit, ervaring en de wil om echte verandering te brengen. Niet nog meer schreeuwlelijkerds of politieke poppenkast.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Beraad opgeschort na principeovereenkomst tussen regering en onderwijsbonden.
Suriname

Scholen woensdag weer open

Gesloten wegens onvolledige vergunningen en overtreding exploitatievoorwaarden.
Suriname

Districtscommissaris Bhattoe gelast tijdelijke sluiting van Rockoil Lelydorp

Staatshoofd zet in op handel, innovatie en parlementaire samenwerking tijdens werkbezoek
Suriname

Simons benadrukt democratie, partnerschap en ontwikkeling tijdens rede in Santo Domingo

Leerlingen maken kennis met organisaties en beroepsmogelijkheden tijdens stadsspeurtocht
Suriname

Tweede editie van speurtocht ‘Ontdek Paramaribo’ van start: jongeren leren stad en samenleving kennen

Commissariaat Wanica Centrum werkt aan verbetering bereikbaarheid ondanks regenval
Suriname

DC Bhattoe voert werkbezoek uit aan getroffen wegen in Wanica Centrum

Meteorologen waarschuwen voor krachtig El Niño-jaar
Suriname

Wereldmeteorologen waarschuwen voor terugkeer van El Niño en mogelijke gevolgen voor Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws