• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bhikharie: Suriname is stuurloos en zonder goed bestuur

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 juli 2024 03:45
in Suriname
roy bhikharie

Volgens PVP-voorzitter Roy Bhikharie is het grootste probleem in een land het ontbreken van objectief en transparant functionerende controle-instituten en controlemechanismen. “Suriname is stuurloos; er is eigenlijk geen bestuur,” merkt hij op.

Bhikharie geeft aan dat goed bestuur gebaseerd is op erkende waarden en normen, zoals integriteit, transparantie, prudent beleid en verantwoordingsplicht. “Geen transparantie en verantwoording afleggen betekent dat ‘yu e fufuru’ (dat je steelt).”

Hij vraagt zich ook af of de politieke partijen wel verstand hebben van het besturen van een land, “omdat geen van ze wijst op de belangenverstrengeling.” Hierdoor kun je geen informatie vertrouwen, zegt hij.

Daarom wijst hij erop dat een politiek-bestuurlijk systeem dat gebaseerd is op vriendjespolitiek of belangenverstrengeling een straffeloos corrupte bestuursomgeving creëert. “In een straffeloos corrupte bestuursomgeving kun je niet spreken van integriteit.”

Hij benadrukt ook dat er nooit subsidies zijn verstrekt, maar enkel corruptie, diefstal en verspilling zijn gefinancierd. “Bij subsidies kom je het volk tegemoet en niet de uitbuiters.”

Volgens Bhikharie wordt crimineel denken als goed bestuur, transparantie en prudent beleid gepredikt. “In een straffeloos corrupte bestuursomgeving zorgt elke inkomstenverhoging voor financiering van corruptie, diefstal en verspilling.”

Hij onderstreept ook dat leiders die geen kritiek dulden, nooit goed functioneren in een goed bestuursomgeving. Ook merkt hij op dat ad-hoc oplossingen slechts het systeem in stand houden. Volgens hem heeft de regering tot nu toe slechts aan brandjes blussen gedaan.

Tot slot geeft hij aan dat goed bestuur inhoud geeft aan een democratische rechtsstaat. “Als overheid houd je je aan de algemene beginselen van behoorlijk bestuur. Hierbij moet je elke schijn van partijdigheid voorkomen in de besluitvorming jegens burgers.”

Mis dit niet:

DNA-commissie vraagt opheldering over rijstsector, Melkcentrale en CEVIHAS

Jongeman (21) aangehouden na reeks inbraken bij tempel in Nickerie

“Er is dan ook structureel sprake van transparantie en nakoming van de verantwoordingsplicht. En natuurlijk de scheiding der machten en vooral de onafhankelijke vervolging en rechterlijke macht,” aldus Bhikharie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

De Melkcentrale
Suriname

DNA-commissie vraagt opheldering over rijstsector, Melkcentrale en CEVIHAS

De politie in Nickerie heeft een 21-jarige verdachte aangehouden na meerdere inbraken bij een tempel aan de Rambaran Mishreweg. Foto: KPS
Suriname

Jongeman (21) aangehouden na reeks inbraken bij tempel in Nickerie

Wetgeving is pas succesvol als zij in de praktijk werkt.
Suriname

Nieuw Burgerlijk Wetboek moet zich bewijzen in de rechtspraktijk

Het museum bewaart verhalen over voorouders en plantages en moet ook het culturele toerisme in het district stimuleren.
Suriname

Nieuw plantagemuseum in Para geopend om slavernijverleden en lokale geschiedenis te bewaren

ProBios drone: Mennonietenkamp te Tibiti.
Suriname

Milieuactivisten slaan alarm over ontbossing aan de Albergaweg te Tibiti

DC Rajiv Ramsahai verwacht dat nieuwe havenprojecten en investeringen in toerisme de economie van Commewijne verder zullen stimuleren. Foto: CDS
Suriname

Twee nieuwe havens moeten honderden banen opleveren in Commewijne

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws