• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bewustwordingsloop voor inclusie van kinderen met een speciale hulpvraag

Shafely King door Shafely King
18 maart 2025 08:00
in Suriname
Bewustwordingsloop

Op vrijdag 21 maart 2025, de Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie, organiseert Stichting B’Art, Culture & Sport Empowerment in samenwerking met diverse sociale organisaties een bewustwordingsloop.

De loop vindt plaats van 10:00 tot 12:00 uur, start en eindigt bij Stichting Betheljada en heeft als doel aandacht te vragen voor de positie van kinderen met een speciale hulpvraag.

De organisatie benadrukt dat deze kwetsbare groep vaak over het hoofd wordt gezien en onvoldoende zorg en ondersteuning krijgt.

“Mensen met een beperking hebben te maken met diverse uitdagingen, zoals beperkte toegang tot gebouwen, sportfaciliteiten en passend onderwijs en betaalbaar transport. Ook ervaren zij vaker pestgedrag.”

“Iedereen heeft recht op een menswaardig bestaan, en het is onze gezamenlijke verantwoordelijkheid hieraan bij te dragen,” aldus Bianca Graskamp, voorzitter van Stichting B’Art, Culture & Sport Empowerment, tegenover GFC Nieuws.

Bekijk ook:

Surinaamse auteur lanceert wereldwijd boek voor caregivers

Overheid grijpt in bij wateroverlast in Zorgvliet West en Tamanredjo

De bewustwordingsloop wordt ondersteund door organisaties als Esther Stichting, Stichting Betheljada, SUDOBE, de Nationale Stichting voor Blinden en Slechtzienden in Suriname, de Caricom Youth Ambassadors, Stichting Platform ISOS en andere sociale instellingen.

Positieve veranderingen, maar er is nog werk aan de winkel

Een jaar geleden startte Stichting B’Art een bewustwordingscampagne over de inclusie van kinderen met een beperking. Graskamp merkt op dat er sindsdien vooruitgang is geboekt.

“We hebben gezien dat verschillende bedrijven, zoals Kirpalani, Lucky Store, Burger King en Dresscode, hun gebouwen toegankelijk hebben gemaakt.”

“Ook worden er meer trainingen en werkgelegenheidsinitiatieven voor deze doelgroep georganiseerd. Enkele ministeries hebben zelfs banen gecreëerd.”

Toch benadrukt Graskamp dat er nog veel moet gebeuren om een écht inclusieve samenleving te realiseren, zowel door de overheid als het bedrijfsleven.

De organisatie nodigt iedereen uit om op 21 maart aanwezig te zijn en zo een krachtig signaal van steun en solidariteit te geven.

“Wij stellen uw aanwezigheid bijzonder op prijs en danken u bij voorbaat voor uw inzet en betrokkenheid bij deze belangrijke dag,” aldus de voorzitter. 

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Wereldwijde boekrelease met focus op de onzichtbare zorgdragers.
Suriname

Surinaamse auteur lanceert wereldwijd boek voor caregivers

Bezoek aan overstroomde landbouwgebieden in Commewijne.
Suriname

Overheid grijpt in bij wateroverlast in Zorgvliet West en Tamanredjo

Spoedinterventie tussen kilometer 69 en 70
Suriname

Tijdelijke herstelwerken gestart bij wegverzakking Calcutta op Oost-Westverbinding

Bewoners willen meer transparantie rond plannen Halliburton
Suriname

Houttuin eist duidelijkheid over veiligheidsrisico’s radioactieve bronnen Halliburton

Wanica-Centrum pakt wateroverlast langs Indira Gandhiweg structureel aan
Suriname

Bhattoe: structurele aanpak nodig voor waterproblemen in Wanica-Centrum

Nieuwe directeur zet zich in voor eerbetoon aan Anthony Nesty
Suriname

Directeur National Indoor Stadium wil sporthal officieel vernoemen naar Anthony Nesty

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws