• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Benzine in Suriname dubbel zo duur als Dubai en even prijzig als Zuid-Europa

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 februari 2025 16:59
in Suriname
sol shop shell pompstation benzine tanken

Het is een bizarre realiteit: in Suriname betaal je voor 1 liter benzine bijna net zoveel als in Zuid-Europese landen, zoals Spanje.

Omgerekend komt de prijs in Suriname uit op zo’n €1,32 per liter. Ter vergelijking: in Dubai betaal je slechts €0,67 per liter.

Dat is logisch, want Dubai is een oliestaat met eigen productie.

Maar ondanks de goedkope brandstof zijn de kosten van levensonderhoud daar hoog, met aanzienlijk hogere inkomens om dit te compenseren.

Op sociale media regent het klachten over de hoge kosten van levensonderhoud. Uit anekdotische gegevens en data verzameld door GFC Nieuws blijkt dat de doorsnee Surinamer gemiddeld meer dan 50 uur per week werkt.

Ter vergelijking: in Nederland ligt het gemiddelde op 32 uur per week. En toch blijft het moeilijk rondkomen.

De torenhoge brandstofprijzen zijn slechts een symptoom van een dieper probleem: de koopkracht van de gemiddelde Surinamer staat in geen verhouding tot de kosten van het dagelijks leven.

Volgens de Wereldbank lag het gemiddeld bruto maandinkomen in Suriname in 2020 op ongeveer €338. In werkelijkheid kan dit hoger zijn vanwege de informele economie, maar zelfs dan blijft het verschil met de prijzen schrijnend.

Muzikant Ronald Snijders sprak onlangs zijn zorgen uit over de extreme inkomensverschillen en de voortdurende stijging van kosten.

“Deze absurde prijzen gelden niet alleen voor voedsel en benzine, maar ook voor taxi’s, hotels, mobiele telefoons, kleding en huurprijzen,” zei hij.

“Er is vaak weinig garantie op producten en diensten, en schade door de tropische vochtigheid en overstromingen maakt het leven nog duurder.”

Met prijzen die vergelijkbaar zijn met Zuid-Europese landen, maar lonen die daar mijlenver onder liggen, blijft de vraag: hoe lang is dit houdbaar voor de gewone burger?

ShareTweetSendSend

Meer berichten

auto mazda
Lifestyle

Autolease blijft voor particulieren in Suriname geen aantrekkelijke keuze

brommer bromfiets suriname
Suriname

Dodelijk verkeersongeval toont wederom hoe kwetsbaar weggebruikers zijn

adhin
Suriname

Voorzitter DNA sluit congres Modernisering Rechterlijke Macht af met oproep tot structureel vervolg

hollywood
Lifestyle

Kan Suriname zich ontwikkelen tot locatie voor grote Hollywoodfilms?

Internist Waldring
Gezondheid

Geen medicijn tegen chikungunya en daarom telt preventie meer dan ooit

Operatie ziekenhuis
Gezondheid

Braindrain, salarissen en capaciteitsbenutting centraal in commissievergadering gezondheidssector

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws