• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Benzine in Suriname dubbel zo duur als Dubai en even prijzig als Zuid-Europa

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 februari 2025 16:59
in Suriname
sol shop shell pompstation benzine tanken

'Surinamers klagen over hoge benzineprijzen, maar letten niet altijd op eigen verbruik.'

Het is een bizarre realiteit: in Suriname betaal je voor 1 liter benzine bijna net zoveel als in Zuid-Europese landen, zoals Spanje.

Omgerekend komt de prijs in Suriname uit op zo’n €1,32 per liter. Ter vergelijking: in Dubai betaal je slechts €0,67 per liter.

Dat is logisch, want Dubai is een oliestaat met eigen productie.

Maar ondanks de goedkope brandstof zijn de kosten van levensonderhoud daar hoog, met aanzienlijk hogere inkomens om dit te compenseren.

Op sociale media regent het klachten over de hoge kosten van levensonderhoud. Uit anekdotische gegevens en data verzameld door GFC Nieuws blijkt dat de doorsnee Surinamer gemiddeld meer dan 50 uur per week werkt.

Ter vergelijking: in Nederland ligt het gemiddelde op 32 uur per week. En toch blijft het moeilijk rondkomen.

De torenhoge brandstofprijzen zijn slechts een symptoom van een dieper probleem: de koopkracht van de gemiddelde Surinamer staat in geen verhouding tot de kosten van het dagelijks leven.

Volgens de Wereldbank lag het gemiddeld bruto maandinkomen in Suriname in 2020 op ongeveer €338. In werkelijkheid kan dit hoger zijn vanwege de informele economie, maar zelfs dan blijft het verschil met de prijzen schrijnend.

Mis dit niet:

‘Bakafisie’ aangehouden voor dodelijke steekpartij aan Kleine Combéweg

Suriname werkt aan grote onderwijshervorming met roadmap richting 2035

Muzikant Ronald Snijders sprak onlangs zijn zorgen uit over de extreme inkomensverschillen en de voortdurende stijging van kosten.

“Deze absurde prijzen gelden niet alleen voor voedsel en benzine, maar ook voor taxi’s, hotels, mobiele telefoons, kleding en huurprijzen,” zei hij.

“Er is vaak weinig garantie op producten en diensten, en schade door de tropische vochtigheid en overstromingen maakt het leven nog duurder.”

Met prijzen die vergelijkbaar zijn met Zuid-Europese landen, maar lonen die daar mijlenver onder liggen, blijft de vraag: hoe lang is dit houdbaar voor de gewone burger?

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Maskers, handschoenen en kabelknipper aangetroffen bij aanhouding verdachten
Suriname

‘Bakafisie’ aangehouden voor dodelijke steekpartij aan Kleine Combéweg

President Jennifer Simons ontvangt het conceptdocument met de resultaten van de nationale onderwijscongressen en voorstellen voor hervorming richting 2035.
Suriname

Suriname werkt aan grote onderwijshervorming met roadmap richting 2035

Illustratiefoto.
Suriname

Braziliaan aangehouden met twee vuurwapens bij controlepost Klaaskreek

Woning volledig verwoest door brand aan Sastrodisomoweg
Suriname

Huurwoning in Lelydorp volledig verwoest door uitslaande brand

schiphol airport
Lifestyle

Surinamers kunnen bij Schipholcontrole opnieuw bewijs van geld, verblijf en terugreis moeten tonen

Luchthaven moet uitgroeien tot motor voor bredere gebiedsontwikkeling.
Suriname

Luchthavenbeheer presenteert ambitieus city development-plan voor JAP Airport

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws