GFC NIEUWS- Een criminele organisatie dwong vrouwen om hun baby’s af te staan, zodat ze voor meer dan US $ 1.000 per kind konden worden verkocht.
In een zuidelijke stad van Peru, Arequipa, werden dinsdagochtend in dat kader 14 mensen, waaronder een gynaecoloog en een kinderarts, gearresteerd.
De criminele organisatie overtuigden vrouwen die het financieel slecht hebben om hun baby’s af te staan om ze te verkopen, ‘omdat ze toch niet voor de kindjes zouden kunnen zorgen’. De bende had banden met klinieken die hen de gegevens verstrekten van vrouwen die kwetsbaar leken te zijn.
Onder de arrestanten bevond zich ook Raúl Becerra Velarde, de ex-generaal van de nationale politie van Peru. Bij de operatie waren 500 politieagenten betrokken, melden Peruviaanse media.