• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bemiddelingsraad aangevuld met vier nieuwe leden

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 maart 2023 05:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:19
in Nieuws
Bemiddelingsraad aangevuld met vier nieuwe leden

GFC NIEUWSREDACTIE- De Bemiddelingsraad voor Geheel Suriname (BR) is aangevuld met nieuwe leden.

“De Bemiddelingsraad is een belangrijk orgaan voor Suriname”, sprak minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) bij deze gelegenheid. Hij verduidelijkte dat het orgaan als werkarm van AWJ moet bemiddelen bij arbeidsgeschillen en ervoor moet zorgdragen dat partijen weer samen kunnen optrekken.

De installatie is volgens de bewindsman belangrijk, omdat gebleken was dat de raad een tekort had wegens het uittreden van een aantal leden door allerlei omstandigheden waaronder pensionering. Bij het selecteren van leden wordt er gelet op deskundigheid en relevante ervaring.

De bewindsman gaf aan dat de Bemiddelingsraad een wettelijke taak heeft en zich daarop moet focussen. “Als we kijken naar de mensen en letten op hun ruime ervaring en nodige deskundigheid, dan is dit een kwalitatieve aanvulling”, aldus Mac Andrew.

Voorzitter Ferdinand Welzijn gaf aan dat met deze aanvulling de BR in staat zal zijn op de juiste wijze invulling te geven aan haar taken. “Bij bemiddeling is het altijd zo dat je met verschillende belangen rekening zal moeten houden, namelijk het belang van de overheid, de arbeidende klasse en de werkgever”, aldus Welzijn, die ook de sociaal-maatschappelijke situatie opsomt.

Volgens de nieuwbakken voorzitter heeft eenieder er belang bij dat er balans is tussen de verschillende belangen. Het is daarom belangrijk dat de Bemiddelingsraad ervoor zorgdraagt dat er bij geschillen een win-winsituatie gecreëerd wordt.

President Chandrikapersad Santokhi wenste het nieuwe team veel wijsheid en kennis toe. Hij vertrouwt erop dat de leden goede en wijze beslissingen zullen nemen voor Suriname, de arbeidersklasse, de werkgevers en de totale overheid.

Naast Welzijn zijn ook Nancy Tai A Pin, Harold Pultoo en Glenn Georgetine door het staatshoofd geïnstalleerd.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Zwaailicht politie
Suriname

Bewaker aangehouden in Geyersvlijt na incident met vuurwapen

Schoolkinderen
Suriname

Gezonde voeding op school krijgt impuls met nieuw pre-pilot project

Paramaribo Suriname onafhankelijkheidsplein
Lifestyle

Geor Hering daagt Surinamers uit bewijs te leveren voor geesten in presidentieel paleis

dharm mungra
Suriname

DNL biedt discussiestuk WBTRS aan President en DNA

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436325
Suriname

Politie rolt deel van gewelddadige bende op in Wanica

omgevallen boom
Suriname

Loosleiding Kampstafweg vrijgemaakt na belemmering door omgevallen boom

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws