• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bekend Surinaams gerecht ook verassend populair onder Spanjaarden

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 augustus 2024 22:00 - Geüpdatet op 15 augustus 2024 09:05
in Lifestyle
eten restaurant vrouw voeding cafe bar

Het lijkt erop dat de Surinaamse roti niet alleen populair is onder Nederlanders, maar ook steeds meer waardering krijgt van Spaanse locals.

Dit blijkt uit gesprekken met een ouder Surinaams echtpaar dat al jaren met plezier in Zuid-Spanje verblijft.

Het echtpaar, dat eerder aan onze redactie liet weten hoezeer ze genieten van het Zuid-Europese land, vertelt dat ze geregeld Surinaamse gerechten bereiden en deze met enthousiasme aan Spanjaarden geven om te proeven.

“Als ik de kans krijg, laat ik ze graag kennismaken met onze keuken,” vertelt de vrouw des huizes aan GFC Nieuws Lifestyle.

“Roti is hier nog erg onbekend. Hun smaakpapillen zijn dit gerecht helemaal niet gewend, maar zodra ze het proberen, zijn ze vaak positief verrast.”

De populariteit van roti onder Spanjaarden komt naar voren nadat uit een mini-enquête bleek dat Nederlandse toeristen in Suriname roti en pom als favoriete gerechten bestempelen.

Het Surinaamse stel merkt op dat roti niet alleen in Nederland geliefd is, maar ook door andere Europeanen die de culinaire tradities van Suriname weten te waarderen.

Het echtpaar pendelt al jaren tussen Nederland en Spanje en heeft besloten hun land van oorsprong voorlopig links te laten liggen.

Mis dit niet:

Geor Hering ziet graag dat Surinamers beter leren handelen bij acute noodsituaties

‘Nieuwe’ Boeing 777 voor SLM: deze belangrijke details zijn nog niet bekend

“We missen ons land natuurlijk, maar de criminaliteit en de hoge kosten maken het moeilijk om daar te leven,” legt de man uit.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Hering wil meer EHBO-kennis onder Surinamers. Illustratiefoto. Pixabay
Gezondheid

Geor Hering ziet graag dat Surinamers beter leren handelen bij acute noodsituaties

Een Boeing 777 van Eastern Airlines.
Lifestyle

‘Nieuwe’ Boeing 777 voor SLM: deze belangrijke details zijn nog niet bekend

KLM Boeing 777 vanaf de A4
Lifestyle

De bijzondere band tussen Surinamers en Schiphol

Dit is ook relevant voor Surinamers die staan voor een studiekeuze in Nederland.
Lifestyle

Met deze hbo studies kunnen Surinamers €5.000 per maand verdienen

lgbt homo trans lesbisch
Lifestyle

Genezeres uit Paramaribo belooft vader homoseksuele zoon te ‘genezen’

fast food hamburger
Lifestyle

‘Je hamburger straks per drone bezorgd in Suriname’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws