• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Begraven vliegtuig opgegraven en illegale landingsbaan onklaar gemaakt

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 July 2023 05:23 - Geüpdatet op 26 October 2023 06:13
in Nieuws
opgraven vliegtuig OM

GFC NIEUWSREDACTIE- In het kader van de bestrijding van de transnationale drugscriminaliteit zet het Openbaar Ministerie (OM) in Suriname zich hard in om deze aan te pakken.

In navolging van de instructies van het OM heeft het Justitieel Interventie Team (JIT) de afgelopen periode een aantal Illegale landingsbanen, diep in het binnenland, zichtbaar gemaakt en in samenwerking met Nationaal Leger onklaar gemaakt.

In juni 2023 werden verschillende illegale landingsbanen in het Goliath gebied in kaart gebracht. Bij onderzoek is er één baan aangetroffen die heel actief blijkt te zijn. Bij deze landingsbaan is er ook vliegtuigbrandstof aangetroffen.

Voorts zijn er twee verdachten aangehouden die zich bezig hielden met drug activiteiten. Bij deze personen werd op aanwijzing een aantal vuurwapens, handgranaten, munitie, twee atv’s en een motorfiets in beslag genomen.

Naarmate het onderzoek zich voortzette, zijn meerdere verdachten zichtbaar gemaakt. Deze verdachten worden opgespoord.

Enige tijd terug bleek dat bij een nabijgelegen landingsbaan in hetzelfde gebied, een vliegtuig begraven was door een criminele organisatie.

Het vliegtuig is bij het landen defect geraakt. Op woensdag 26 juli is het JIT getogen naar de landingsbaan en heeft bij het opgraven, delen van een tweemotorig vliegtuig ontdekt.

Deze landingsbaan is met assistentie van de Militaire Politie (MP) volledig onklaar gemaakt.

Het onderzoek alsook het onklaar te maken van illegale landingsbanen worden voortgezet.

ShareTweetSend

Meer berichten

gat powisstraat
Suriname

Bewoners Powisistraat smeken minister Tsang asfalt na jarenlange verwaarlozing

AZP academisch ziekenhuis paramaribo suriname
Gezondheid

Families klagen dat ze zelf medicijnen moeten zoeken voor patiënten in AZP

brug parakreek highway
Suriname

Minister Tsang grijpt in: strenge maatregelen voor Para-kreekbruggen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws