• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

AWJ en Juspol tekenen MoU

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 November 2023 08:58
in Suriname
KENNETH AMOKSI

De ministers Kenneth Amoksi van Justitie en Politie en Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken hebben een Memorandum of Understanding (MoU) ondertekend om middels het verzorgen van vakscholing en trainingen in ondernemerschap, gedetineerden handvaten te reiken om na hun detentie aan de slag te kunnen, hetzij als werknemer, hetzij als micro-ondernemer.

Het gaat om een project van het ministerie van Justitie en Politie in samenwerking met AWJ. De ondertekening van de MOU heeft plaatsgevonden op 1 november 2023 op Juspol.

Amoksi gaf aan blij te zijn met deze samenwerking, zodat personen, vooral jongeren, die een tweede kans verdienen in de maatschappij, een vak kunnen leren.

Mac Andrew heeft benadrukt dat personen soms door bepaalde omstandigheden in een ongunstige situatie belanden en derhalve een kans verdienen om na hun detentie hun leven weer vorm te geven.

Zowel Mac Andrew als Amoksi gaf aan te beseffen, dat tijdens het sollicitatieproces een strafblad vaak een struikelblok vormt om aan een baan te komen. Dit is een van de redenen waarom zij vaktrainingen zien als de beste manier waarop deze personen geholpen kunnen worden.

Mac Andrew heeft te kennen gegeven dat de toevoeging van de Stichting Productieve Werkeenheden (SPWE) en de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO), beide werkarmen van AWJ, daarom noodzakelijk is bij dit project.

De SPWE kan volgens Mac Andrew deze doelgroep het nodige bijbrengen om aan de slag te kunnen als micro-ondernemer met de opgedane kennis en vaardigheden van de vaktrainingen.

Als grootste vaktrainingsinstituut binnen de overheid zal de SAO de doelgroep de nodige vakkennis en -kunde bijbrengen.

Amoksi riep partijen op om voortvarend te handelen, zodat de trainingen snel van start kunnen gaan. Dit project zal bijdragen aan de resocialisatie en re-integratie van gedetineerden in de maatschappij.

ShareTweetSend

Meer berichten

msg adjinomoto eten
Lifestyle

Hoe een witte smaakversterker een vaste plek kreeg in Surinaamse potten en pannen

euro geld
Lifestyle

Bejaarde vrouw in Paramaribo verbrast geld uit Nederland aan gokken en jaagt familie tot wanhoop

Simons in New York
Suriname

President roept Surinamers in VS op om mee te helpen aan ontwikkeling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws