• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

AWJ en JCI Suriname bespraken mogelijkheden voor samenwerking

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
30 april 2024 11:24
in Suriname
samenwerken vriendschap vrienden ondersteunen

Het ministerie van Arbeid Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) en de Junior Chamber International Suriname (JCI) hebben op maandag 29 april 2024 met elkaar van gedachten gewisseld over hoe samen te werken in het belang van de ontwikkeling van jongeren.

‘Capacity building’ en ‘community engagement’ zijn de twee gebieden, die zijn geïdentificeerd voor een mogelijke samenwerking.

De bespreking was naar aanleiding van het beleefdheidsbezoek van de World President van de JCI, de vorige week aan minister Steven Mac Andrew.

Bij die gelegenheid was een vertegenwoordiging van de JCI-Suriname ook aanwezig, die het idee opperde voor een partnerschap in het belang van de Surinaamse jongeren.

Staande die bespreking nodigde de minister JCI Suriname uit voor een gedachtenwisseling over de samenwerking, nadat hij een schriftelijk voorstel hieromtrent in ontvangst had genomen van de President van JCI Suriname, Gillian Pooters.

Partijen hebben tijdens de meeting wederzijds inzicht verschaft in hun activiteiten, werkterreinen en doelen, gericht op jongeren.

Uit de bespreking is gebleken dat JCI over jarenlange ervaring en expertise beschikt in het aanzetten van jonge mensen tot positieve veranderingen.

Deze ervaring en expertise  kunnen benut worden voor het versterken van kwetsbare- en risicojongeren, waardoor ze effectief deel kunnen nemen aan de samenleving.

Mis dit niet:

Waarom landt een KLM Asia Boeing 777 op Zanderij?

NDP-parlementariër Le-roy Doorson betrekt diaspora in Nederland bij toekomst van Coronie

Hiertoe kan de JCI, die bekend staat om haar trainingen in leiderschapsvaardigheden en samenwerkingsvaardigheden, jongeren de hand reiken via het ministerie dat landelijk toegang heeft tot de doelgroep.

Aangezien partijen elkaar aanvullen is besloten om na te gaan hoe een mogelijke samenwerking geëffectueerd kan worden.

Directieleden van Jeugdzaken en het Nationaal Jeugdinstituut (NJI), die deel hebben genomen aan deze bespreking, zullen derhalve met het bestuur van JCI Suriname, werken aan een specifiek werkplan met een begroting, waarmee partijen na goedkeuring gezamenlijk aan de slag kunnen gaan.

De minister die de bespreking heeft voorgezeten, verwacht het bedoelde werkplan binnen een maand.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Een Boeing 777 van KLM Asia op de luchthaven van Schiphol. Ondanks de naam wordt het toestel ook ingezet voor vluchten tussen Amsterdam en Paramaribo.
Suriname

Waarom landt een KLM Asia Boeing 777 op Zanderij?

Dialoog met Coronianen in Nederland
Suriname

NDP-parlementariër Le-roy Doorson betrekt diaspora in Nederland bij toekomst van Coronie

Autoriteiten doen onderzoek naar goudwinningslocatie in Gunsi
Suriname

Enviromental Crime Unit onderzoekt mogelijke link tussen goudwinning en vissterfte in Saramaccarivier

Illustratiefoto.
Suriname

Politie versterkt drone-unit met nieuwe drone voor effectievere criminaliteitsbestrijding

Regering zet in op juridische oplossing voor Surinaamse diaspora-voetballers
Suriname

Wetswijziging moet paspoortproblemen diaspora-voetballers definitief oplossen

fraser henk
Sport

Henk Fraser: ‘Ik begrijp dat ik me moet bewijzen’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws