• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Atompai blijft strijden: Geen angst, geen terugtrekking

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 april 2025 08:00
in Suriname
Atompai nps

De brute roofoverval op politiebondsvoorzitter en kandidaat-assembleelid Mielando Atompai is meer dan een criminele daad.

Het is een aanval op iemand die zich zichtbaar inzet voor rechtvaardigheid en vooruitgang in Suriname.

Gelukkig bleef hij fysiek ongedeerd, maar het incident heeft diepe indruk gemaakt — niet alleen op hem, maar ook op een samenleving die al langer worstelt met onveiligheid en zinloos geweld.

Wat opvalt is niet alleen de daad zelf, maar vooral de reactie van Atompai. In plaats van zich terug te trekken of zich te verschuilen in woede of wraakgevoelens, spreekt hij tot het volk met kracht en waardigheid.

Zijn boodschap is helder: “Ik kom sterker terug.” Geen slachtoffermentaliteit, maar vastberadenheid. Geen verdeeldheid, maar een oproep tot samenwerking voor een sterker en rechtvaardiger Suriname.

Het feit dat hij zijn missie niet laat beïnvloeden door deze laffe daad getuigt van moed en leiderschap, menen critici.

Hij stelt zich kwetsbaar op, maar verliest zijn focus niet: mensen inspireren om op eigen kracht vooruit te komen, met waardigheid. In tijden waarin velen afhaken, staat hij op.

Toch moet dit incident ook aanleiding zijn voor bezinning. Als zelfs een prominent figuur als Atompai niet veilig is, hoe zit het dan met de gewone burger? Het is tijd dat veiligheid geen verkiezingsleuze blijft, maar een structurele prioriteit wordt, bepleiten critici.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

truck met houtblokken
Suriname

Truck met houtblokken belandt deels in rivier bij Jaikreek

crime misdaad politie plaats delict moord handboeien arrest aanhouding2
Suriname

Vijf personen opgepakt na wissel van USD 1.400 aan vals geld

adhin huize betheljada
Suriname

Noodkreet Stichting Betheljada onderstreept dringende behoefte aan structurele ondersteuning

vhp nederland
Nederland

VHP Nederland betuigt eer aan oud-president Santokhi met ondertekening condoleanceregister

romstoelenproject vg himmat
Nederland

Ontvangst 29e container hulpgoederen van Vriendengroep Himmat onderstreept kracht van solidariteit

Schoonmaker
Lifestyle

Gebrek aan handleidingen in het Nederlands in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws