• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Arnold Kruisland waarschuwt NPS voor aankomende verkiezingen: Kandidaten met gewicht en draagvlak noodzakelijk

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 september 2023 10:07 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:25
in Nieuws, Suriname
nps suriname

GFC NIEUWSREDACTIE – Arnold Kruisland, voormalig voorzitter van het congres van de Nationale Partij Suriname (NPS), heeft zijn bezorgdheid geuit over de aanstaande verkiezingen en de koers van de partij.

Hij waarschuwt dat de NPS een zware teleurstelling kan verwachten als er geen kandidaten met politiek gewicht, draagvlak en meerwaarde op de lijst worden geplaatst.

Kruisland wijst in gesprek met LIM FM naar de verkiezingsresultaten van mei 2020, waarbij de NPS slechts 3 zetels behaalde, en legt een verband met kandidaten die volgens hem geen toegevoegde waarde hadden en geen brede steun genoten.

Opvallend is Kruislands kritiek op de huidige voorzitter van de NPS, Gregory Rusland, die nauwelijks de kiesdrempel wist te halen. Hij uitte ook scherpe kritiek op de NPS vanwege hun deelname aan de huidige regering en het accepteren van een underdogpositie bij de coalitievorming.

Hij betoogde dat de NPS nooit had moeten toetreden tot de regering en beweerde dat de partij medeverantwoordelijk is voor de huidige uitdagingen waarmee Suriname wordt geconfronteerd.

Indien de NPS weer wat wil betekenen voor de samenleving zal de partij van koers moeten veranderen en daadwerkelijk kandidaten voordragen met politieke waarde, anders ziet hij het niet zitten. Zelf het evenredigheidstelsel zal de partij geen soelaas bieden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Moeders voor consultatiebureauzorg 2
Gezondheid

Financiële impuls voor opvang zwangere vrouwen uit het binnenland

monorath
Suriname

Wi Sranan nodigt burgers uit tot reflectie op functioneren Justitieminister Monorath

online gokken gamen casino
Suriname

Debat over online gokken voortgezet: verbod of strenger toezicht?

dokter arts ziekenhuis medisch
Suriname

Artsen RGD leggen werk neer na uitsluiting uit stichtingsbestuur

nas archief
Nieuws

Unieke expositie opent met historisch filmarchief van Wim van der Ziel in Nationaal Archief Suriname

file tourtonnelaan
Lifestyle

Drukte op de weg dwingt bewoners Paramaribo om slim moment te kiezen voor boodschappen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws