• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Anita Yorks roept volk op niet mee te gaan in stakingen tegen Simons

Ida Thornhill door Ida Thornhill
8 januari 2026 14:25
in Suriname
simons

President Simons

De afgelopen periode circuleren oproepen om te staken tegen mevrouw Jennifer Geerlings-Simons.

Volgens Anita Yorks, prominent lid van de NDP, is het van groot belang dat het Surinaamse volk hier kritisch, bewust en verantwoordelijk mee omgaat.

Aan GFC Nieuws laat ze weten dat deze oproepen niet voortkomen uit echte zorg voor Suriname, maar uit kringen van tegenstanders en politieke vijanden die onrust willen veroorzaken.

Yorks wijst erop dat het opvallend is dat dezelfde personen die nu oproepen tot staking, tijdens het beleid van Chandrikapersad Santokhi niet durfden te staken of zich openlijk uit te spreken.

Volgens haar werd er toen gezwegen, zelfs wanneer het beleid door velen als streng of autoritair werd ervaren.

Eerlijkheid mag niet worden afgestraft

Volgens Yorks is mevrouw Geerlings-Simons altijd eerlijk geweest tegenover het volk. Zij heeft geen loze beloften gedaan en duidelijk aangegeven dat herstel tijd kost.

Er is openlijk gezegd dat veranderingen niet binnen 200 dagen gerealiseerd kunnen worden en dat vooruitgang alleen mogelijk is als het gezamenlijk wordt aangepakt.

Ook is volgens haar helder gecommuniceerd dat de positieve effecten van olie- en gasontwikkelingen pas rond 2028 merkbaar zullen zijn.

Oproep tot rust en eenheid

Yorks benadrukt dat eerlijkheid niet mag worden afgestraft en dat er niets is beloofd wat niet waargemaakt kan worden.

Zij adviseert iedereen die propaganda wil maken voor de NDP dit te doen uit liefde voor Suriname en de wens om het land vooruit te helpen, niet uit eigenbelang, positie of functie.

Tot slot roept zij op tot rust, wijsheid en geduld.

“Wie een huis wil bouwen, begint met een stevige fundering. Die fundering wordt nu gelegd,” aldus het prominent lid van de partij, die benadrukt dat Suriname stabiliteit, eenheid en verantwoordelijk leiderschap verdient.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

atompai melkcentrale
Suriname

Fruitverwerkingsplant Melkcentrale volgende stap in India–Suriname samenwerking

racism 6891135  340 protest actie
Suriname

Schrappen muilkorfartikelen: vrijheid van meningsuiting centraal

begrafenis graf
Nederland

Familie vermoorde Edith Brammerloo hekelt falen Nederlandse en Surinaamse overheid

ivanildo plein
Suriname

Oproep tot speciaal fonds en betere hulpverlening na tragedie Tamansari

LANDEN VLAGGEN NATIES
Suriname

Kritiek op voordrachten ambassadeurs: herhaling van oud beleid?

tandarts mondhygiene
Gezondheid

Gratis tandheelkundige zorg voor gemeenschap Para

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws