• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Analisten vermoeden introductie nieuwe belasting in Suriname: Vuilophaalbelasting

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 januari 2024 18:36
in Suriname
vuilophaal

Diverse analisten hebben hun sterke vermoeden uitgesproken tegenover GFC Nieuws dat er nog dit jaar een nieuwe belasting zal worden geïntroduceerd in Suriname. Het gaat hierbij om een belasting voor de vuilophaaldienst van particulieren.

Deze speculaties zijn versterkt door recente uitspraken van de minister van Openbare Werken, die heeft aangegeven dat de vuilophaalservice in het tweede deel van dit jaar niet gegarandeerd kan worden vanwege een tekort aan liquide middelen.

De introductie van een aparte belasting voor vuilophaal is niet geheel ongebruikelijk. In veel landen, waaronder Nederland, is het al gangbaar dat burgers een specifieke bijdrage leveren voor de afvalverwerking.

Deze bijdrage staat los van andere belastingen en wordt rechtstreeks gebruikt om de kosten van het ophalen en verwerken van huisvuil te dekken.

In Suriname zou de implementatie van een dergelijke belasting een oplossing kunnen bieden voor de financiële tekorten die de vuilophaaldienst momenteel ervaart.

Echter, de introductie van een nieuwe belasting is altijd een gevoelig onderwerp, vooral in een tijd waarin veel burgers al onder druk staan door economische problemen.

Critici benadrukken dat, hoewel de invoering van een vuilophaalbelasting de financiële problemen van de overheid kan verlichten, het noodzakelijk is dat deze middelen op een transparante en efficiënte manier worden ingezet.

Het is van belang dat burgers zien dat hun bijdrage daadwerkelijk resulteert in een betrouwbare en kwalitatief goede vuilophaalservice.

Mis dit niet:

Rechtspraak Suriname in reces: alleen urgente zaken worden behandeld

Suriname moet duidelijkheid geven over zaak Mahin Jankie en Toescheidingsovereenkomst

De minister van Openbare Werken heeft voor zover bekend nog geen officieel voorstel voor de nieuwe belasting gepresenteerd.

Echter, gezien de uitspraken over de huidige financiële situatie van de vuilophaaldienst, lijkt het volgens waarnemers een kwestie van tijd voordat een concreet plan op tafel ligt.

De komende periode zal moeten uitwijzen of de Surinaamse overheid daadwerkelijk een nieuwe belasting voor vuilophaal zal invoeren.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Recesperiode Rechtspraak Suriname duurt tot 30 september.
Suriname

Rechtspraak Suriname in reces: alleen urgente zaken worden behandeld

Het Binnenhof in Den Haag, Nederland
Nederland

Suriname moet duidelijkheid geven over zaak Mahin Jankie en Toescheidingsovereenkomst

Jongeren nemen deel aan activiteiten van het GRO-programma, dat tijdens de vakantie sport, educatie, recreatie en talentontwikkeling combineert. Foto: CDS
Suriname

Meer dan 200 jongeren verwacht bij aftrap vakantieprogramma in Suriname

Vertegenwoordigers van de bundeling van 22 Afro Surinaamse organisaties tijdens hun ontmoeting met president Jennifer Simons. Foto: CDS
Nederland

Afro Surinaamse organisaties bundelen krachten, maar niet vanwege Nederlandse miljoenen

Nieuwe Nederlandse ambassadeur Martine Jacoba Busstra overhandigt haar geloofsbrieven aan president Jennifer Simons op het presidentieel paleis. Foto: CDS
Nederland

Nieuwe Nederlandse ambassadeur presenteert zich in Suriname, zeven diplomaten bieden geloofsbrieven aan

nederlands paspoort reizen
Lifestyle

Mag je als Nederlandse ZZP’er in Suriname wonen en werken?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws