• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Analisten vermoeden introductie nieuwe belasting in Suriname: Vuilophaalbelasting

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 januari 2024 18:36
in Suriname
vuilophaal

Diverse analisten hebben hun sterke vermoeden uitgesproken tegenover GFC Nieuws dat er nog dit jaar een nieuwe belasting zal worden geïntroduceerd in Suriname. Het gaat hierbij om een belasting voor de vuilophaaldienst van particulieren.

Deze speculaties zijn versterkt door recente uitspraken van de minister van Openbare Werken, die heeft aangegeven dat de vuilophaalservice in het tweede deel van dit jaar niet gegarandeerd kan worden vanwege een tekort aan liquide middelen.

De introductie van een aparte belasting voor vuilophaal is niet geheel ongebruikelijk. In veel landen, waaronder Nederland, is het al gangbaar dat burgers een specifieke bijdrage leveren voor de afvalverwerking.

Deze bijdrage staat los van andere belastingen en wordt rechtstreeks gebruikt om de kosten van het ophalen en verwerken van huisvuil te dekken.

In Suriname zou de implementatie van een dergelijke belasting een oplossing kunnen bieden voor de financiële tekorten die de vuilophaaldienst momenteel ervaart.

Echter, de introductie van een nieuwe belasting is altijd een gevoelig onderwerp, vooral in een tijd waarin veel burgers al onder druk staan door economische problemen.

Critici benadrukken dat, hoewel de invoering van een vuilophaalbelasting de financiële problemen van de overheid kan verlichten, het noodzakelijk is dat deze middelen op een transparante en efficiënte manier worden ingezet.

Het is van belang dat burgers zien dat hun bijdrage daadwerkelijk resulteert in een betrouwbare en kwalitatief goede vuilophaalservice.

Mis dit niet:

Glock-pistool aangetroffen bij verdachte tijdens politiecontrole

‘Huis in Suriname verkopen? Nederlandse Belastingdienst kan meekijken’

De minister van Openbare Werken heeft voor zover bekend nog geen officieel voorstel voor de nieuwe belasting gepresenteerd.

Echter, gezien de uitspraken over de huidige financiële situatie van de vuilophaaldienst, lijkt het volgens waarnemers een kwestie van tijd voordat een concreet plan op tafel ligt.

De komende periode zal moeten uitwijzen of de Surinaamse overheid daadwerkelijk een nieuwe belasting voor vuilophaal zal invoeren.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Twee verdachten in verzekering na afzonderlijke vuurwapenincidenten.
Suriname

Glock-pistool aangetroffen bij verdachte tijdens politiecontrole

belastingdienst
Lifestyle

‘Huis in Suriname verkopen? Nederlandse Belastingdienst kan meekijken’

Illustratiefoto.
Suriname

Man aangehouden voor mishandeling zwangere vrouw en kinderen

Tiener misbruikt door jongere broer oom.
Suriname

18-jarige verdachte aangehouden voor seksueel misbruik minderjarige

insect pesticide dengue bespuiten muskiet
Gezondheid

Chikungunya in Suriname niet langer epidemie, BOG blijft waarschuwen voor muskieten

Vooralsnog geen stopbord geplaatst op kruispunt Johannes Mungrastraat.
Suriname

Geen stopbord op kruispunt waar eerder dodelijk ongeval plaatsvond

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws