• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Analisten vermoeden introductie nieuwe belasting in Suriname: Vuilophaalbelasting

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 januari 2024 18:36
in Suriname
vuilophaal

Diverse analisten hebben hun sterke vermoeden uitgesproken tegenover GFC Nieuws dat er nog dit jaar een nieuwe belasting zal worden geïntroduceerd in Suriname. Het gaat hierbij om een belasting voor de vuilophaaldienst van particulieren.

Deze speculaties zijn versterkt door recente uitspraken van de minister van Openbare Werken, die heeft aangegeven dat de vuilophaalservice in het tweede deel van dit jaar niet gegarandeerd kan worden vanwege een tekort aan liquide middelen.

De introductie van een aparte belasting voor vuilophaal is niet geheel ongebruikelijk. In veel landen, waaronder Nederland, is het al gangbaar dat burgers een specifieke bijdrage leveren voor de afvalverwerking.

Deze bijdrage staat los van andere belastingen en wordt rechtstreeks gebruikt om de kosten van het ophalen en verwerken van huisvuil te dekken.

In Suriname zou de implementatie van een dergelijke belasting een oplossing kunnen bieden voor de financiële tekorten die de vuilophaaldienst momenteel ervaart.

Echter, de introductie van een nieuwe belasting is altijd een gevoelig onderwerp, vooral in een tijd waarin veel burgers al onder druk staan door economische problemen.

Critici benadrukken dat, hoewel de invoering van een vuilophaalbelasting de financiële problemen van de overheid kan verlichten, het noodzakelijk is dat deze middelen op een transparante en efficiënte manier worden ingezet.

Het is van belang dat burgers zien dat hun bijdrage daadwerkelijk resulteert in een betrouwbare en kwalitatief goede vuilophaalservice.

Mis dit niet:

NPS-parlementariër Jeffrey Lau: “Suriname moet niet wachten op olie en gas om zich te ontwikkelen”

Man opgepakt na diefstal van koperen buizen in Paramaribo

De minister van Openbare Werken heeft voor zover bekend nog geen officieel voorstel voor de nieuwe belasting gepresenteerd.

Echter, gezien de uitspraken over de huidige financiële situatie van de vuilophaaldienst, lijkt het volgens waarnemers een kwestie van tijd voordat een concreet plan op tafel ligt.

De komende periode zal moeten uitwijzen of de Surinaamse overheid daadwerkelijk een nieuwe belasting voor vuilophaal zal invoeren.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

“Suriname heeft de rijkdommen, nu is visie nodig”
Suriname

NPS-parlementariër Jeffrey Lau: “Suriname moet niet wachten op olie en gas om zich te ontwikkelen”

Een 49-jarige man is door het Quick Response Team aangehouden na de diefstal van twee koperen buizen aan de J.A. Pengelstraat in Paramaribo. Foto: KPS
Suriname

Man opgepakt na diefstal van koperen buizen in Paramaribo

Illustratiefoto.
Suriname

Laatste partij in beslag genomen sigaretten vernietigd onder toezicht OM

Hering maakt zich zorgen over kinderen die opgroeien met dagelijkse frisdrank
Lifestyle

Geor Hering ziet graag dat Suriname frisdrank niet langer als normale drank beschouwt

Engeland-missie moet Suriname voorbereiden op nieuwe economische fase
Suriname

President Simons rondt werkmissie in Engeland af: focus op investeringen, olie- en gassector en internationale samenwerking

GFC. Nieuws uit Suriname
Suriname

Twee voetgangers komen binnen enkele dagen om het leven bij afzonderlijke verkeersongevallen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws