• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Amsterdam opent steunpunt voor ongedocumenteerde Surinamers

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 januari 2025 08:00
in Nederland, Suriname
Suriname en nederland diaspora

De gemeente Amsterdam heeft volgens het Nederlands medium Parool.nl een loket geopend waar ongedocumenteerde Surinamers, die bij de onafhankelijkheid van Suriname in 1975 hun Nederlandse nationaliteit verloren, een verblijfsvergunning kunnen aanvragen.

Deze groep, die al tientallen jaren in juridische onzekerheid verkeert, krijgt hiermee eindelijk perspectief op een legaal verblijf in Nederland.

In 1975 verloren circa duizend Surinamers hun Nederlandse nationaliteit bij de onafhankelijkheid van Suriname. Velen van hen vroegen niet binnen de gestelde termijn een Nederlands paspoort aan en raakten daardoor ongedocumenteerd.

Zonder geldige verblijfsstatus konden zij zich niet inschrijven op een woonadres, geen zorgverzekering afsluiten en niet legaal werken.

Na jarenlange inspanningen van onder andere de gemeente Amsterdam en organisaties zoals De Regenboog Groep en ASKV, werd in juni 2024 een motie in de Tweede Kamer aangenomen die pleit voor een speciale verblijfsregeling voor deze groep.

Asielminister Marjolein Faber presenteerde in oktober 2024 de regeling, die op 2 januari 2025 van start is gegaan.

Het steunpunt, gevestigd aan de Harriet Freezerstraat 119b in Amsterdam, wordt beheerd door ASKV. Zij bieden tot 1 juli 2025 hulp bij de aanmelding en het verzamelen van de benodigde documenten voor de verblijfsaanvraag.

Surinaamse oud-Nederlanders kunnen tussen 1 januari 2025 en 1 juli 2025 een verblijfsvergunning aanvragen bij het loket van de gemeente Amsterdam.

Deze regeling is een eenmalige kans op een legaal verblijf in Nederland en geldt voor Surinaamse oud-Nederlanders die geboren zijn voor 25 november 1975.

ShareTweetSend

Meer berichten

geld valuta euro
Suriname

VHP-topman zet vraagtekens bij handelwijze Centrale Bank in valutaverkeer

suriname student association
Nederland

SSA start omvangrijk onderzoek naar problemen Surinaamse studenten in Nederland

jongen man verlegen
Lifestyle

Angstige moeder uit Paramaribo vreest dat haar zoon(19) zich doodwerkt

politiek dna hand politicus corrupt
Suriname

Politieke ruzies blijken toneel, Surinaamse toppers vormen in werkelijkheid één vriendengroep

Operatie OK
Suriname

Defensie erkent trage afhandeling zorg sergeant na dienstongeval

[Aggregator] Downloaded image for imported item #420199
Suriname

Drie verdachten nog voortvluchtig na woninginbraak

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws