• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ambassadeur van Suriname neemt deel aan China Fishery Industry Tour voor samenwerking en kennisdeling

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 September 2023 12:00 - Geüpdatet op 26 October 2023 03:20
in Nieuws
ambassadeur china

GFC NIEUWSREDACTIE- De ambassadeur van Suriname in China, Pick Fung-Ho Chong, heeft deelgenomen aan de China Fishery Industry Tour in de provincies Fuzhou en Xiamen.

Deze tour maakte deel uit van een diplomatieke delegatie onder leiding van de ambassadeur van het Sultanaat Oman en de Commercial Counselors van verschillende landen, waaronder Suriname.

Het hoofddoel van de missie was om inzicht te krijgen in de ervaringen en prestaties van China op het gebied van de visserijsector en de samenwerking met China te versterken.

China is een belangrijke afzetmarkt voor hoogwaardige Surinaamse vis, geëxporteerd op basis van een overeenkomst uit 2019. Suriname streeft naar verdere samenwerking, exportgroei en kennisoverdracht in deze sector.

Tijdens de tour werden verschillende visserijbedrijven bezocht, waaronder de Sandu’ao Fish Cage Aquaculture Site en Huangqi Fishing Port. Ningde City diende als een voorbeeldstad voor plattelandsontwikkeling en modernisering van de landbouwsector.

Bij Hong Dong Fisheries Co. Ltd. werd besproken hoe moderne visverwerkingsfaciliteiten de export van visproducten naar China kunnen vergroten, wat een positief effect kan hebben op het bruto nationaal product van landen zoals Guyana en Mauritanië.

Ho-Chong benadrukte de noodzaak van studiebeurzen voor de visserijsector tijdens een Salon Dialogue aan de Xiamen University, wat positief werd ontvangen.

De missie werd georganiseerd door het Chinese ministerie van Visserij, Landbouw en Plattelandszaken, in samenwerking met het Bureau Buitenlandse Zaken van het Centraal Comité van de Volksrepubliek China en lokale autoriteiten in de Fujian Province. De

ze tour markeerde een belangrijke stap in de samenwerking tussen Suriname en China in de visserijsector.

ShareTweetSend

Meer berichten

arts dokter ziekenhuis
Lifestyle

Artsen kunnen met gluurbril patiënten in Suriname stiekem filmen

man senior oud bejaard
Lifestyle

Dementerende hoogbejaarde in Paramaribo slachtoffer van geestelijke mishandeling

vlag suriname nederland
Suriname

Bridge Diaspora Bemiddelingsbureau distantieert zich van negatief artikel over minister Bouva

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws