• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Als je motorrijdt heb je mogelijk een lagere intelligentie dan gemiddeld?

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 september 2022 10:00 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:32
in Opinie
motorfiets rijder

INGEZONDEN- Mensen die motorrijden zijn minder begaafd. Dat kan niet anders, want een weldenkend mens zou er nooit aan denken om moedwillig zoveel risico te lopen.

Pas nog hoorde ik een verhaal van mijn kapper over een motorrijder die van zijn tweewieler viel en ongelukkig met zijn benen onder een rijdende vrachtwagen terechtkwam.

De jongeman moest helaas beide ledematen laten amputeren en zal zijn toekomst er stukken minder rooskleurig uitzien.

De cijfers zouden al voldoende moeten afschrikken; motorrijders hebben 57 keer meer kans op een zwaar ongeval, blijkt uit Nederlands onderzoek.

Elke rijder gaat een keer onderuit. Sterven doen ze niet allemaal, een groot gedeelte houdt echter wel blijvend letsel over bij ongelukken.

Veel van hen dragen ook geen optimale beschermkleding waardoor je gegarandeerd wordt ontvelt bij een val.

Personen die gezinnen hebben en alsnog beslissen op de motor te stappen zijn al helemaal niet goed snik.

Als je zo nodig moet motorrijden doe het dan op het circuit!

J. Huizinga

DISCLAIMER: Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de GFC Nieuwsredactie het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Wetboek
Opinie

Critici, doe je huiswerk: wijs de wetsregel aan of zwijg!

Puinhoop politiek
Opinie

Dubbele functies en bekende gezichten ondermijnen vertrouwen in bestuur

geld valuta euro
Column

Het beeld dat Surinaamse vrouwen alleen voor geld kiezen in relaties klopt niet

e bike ebike paramaribo scooter brommer verkeer
Column

Niemand is onkwetsbaar op de Surinaamse wegen

rechter advocaat openbaar ministerie vrouwe justitia 1
Opinie

Autonomie of machtsconcentratie bij het Openbaar Ministerie?

onafhankelijkheidsplein paramaribo suriname
Column

Nederlandse toeristen vragen zich af waar de armoede in Suriname is

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws