• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Als je motorrijdt heb je mogelijk een lagere intelligentie dan gemiddeld?

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 september 2022 10:00 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:32
in Opinie
motorfiets rijder

INGEZONDEN- Mensen die motorrijden zijn minder begaafd. Dat kan niet anders, want een weldenkend mens zou er nooit aan denken om moedwillig zoveel risico te lopen.

Pas nog hoorde ik een verhaal van mijn kapper over een motorrijder die van zijn tweewieler viel en ongelukkig met zijn benen onder een rijdende vrachtwagen terechtkwam.

De jongeman moest helaas beide ledematen laten amputeren en zal zijn toekomst er stukken minder rooskleurig uitzien.

De cijfers zouden al voldoende moeten afschrikken; motorrijders hebben 57 keer meer kans op een zwaar ongeval, blijkt uit Nederlands onderzoek.

Elke rijder gaat een keer onderuit. Sterven doen ze niet allemaal, een groot gedeelte houdt echter wel blijvend letsel over bij ongelukken.

Veel van hen dragen ook geen optimale beschermkleding waardoor je gegarandeerd wordt ontvelt bij een val.

Personen die gezinnen hebben en alsnog beslissen op de motor te stappen zijn al helemaal niet goed snik.

Als je zo nodig moet motorrijden doe het dan op het circuit!

J. Huizinga

DISCLAIMER: Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de GFC Nieuwsredactie het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Meer berichten

eten restaurant bami fast food
Column

De Surinaamse gewoonte die stiller wordt maar niet verdwijnt

finabank geldautomaat atm pin
Column

Ondanks digitalisering blijven veel Surinamers vertrouwen op bankbiljetten

recreatie suriname natuur
Column

Het tempo van de hoofdstad verandert hoe Surinamers met elkaar omgaan

chan santokhi 2
Opinie

Chan Santokhi doelwit van lastercampagne uit angst voor zijn comeback

adhin
Opinie

Ashwin Adhin als NDP‑presidentskandidaat? Een interessant scenario met politieke, etnische en juridische dimensies

paramaribo suriname bus staatsbus lijnbus nvb 3
Column

De tijd dat buschauffeurs harten veroverden in Suriname lijkt voorbij

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws