• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Agrarische sector in Saramacca versterkt met nieuw melkvee- en verwerkingsbedrijf

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 oktober 2024 04:00
in Suriname
melkvee

“Van gras tot glas” met deze slogan heeft de minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij, Parmanand Sewdien tezamen met de districtscommissaris (dc) Sherin Bansi – Durga en Klaas Struiksma van Suriname Dairy Group het startsein gegeven voor de opzet van een melkvee-en melkverwerkingsbedrijf te Saramacca vrijdagmiddag jongstleden.

Ook zullen kleine agrariërs hun agrarische projecten in kavels van circa 5 hectaren kunnen doen onder vertegenwoordiging van de “Coöperatie van tuinders Vankweg Saramacca UA”.

Bansi-Durga deelt mee: “willen wij de achteruitgang van de tuinbouwsector en veehouderij in het land een halt toeroepen, dan moeten wij tot daden overgaan om de sector te moderniseren en te faciliteren. Ik sta over zulks altijd op een lijn met de LVV-minister.

“Zo hebben wij ook het district Saramacca door de inspanning van het ministerie van LVV en de volksrepubliek China een modern trainingscentrum voor agrariërs met de faciliteiten van een laboratorium, kassen en proefvelden onder de naam “Suriname Agricultural Technical Cooperation Centre” te Tijgerkreek weten te operationaliseren, welke haar vruchten reeds afwerpt.

Ook te Oryza in het Uitkijkpolder is het wachten op de uitvoering van een ‘onderzoek en trainingscentrum voor melkveehouderij en model melkveebedrijf’ waarvan het startsein in maart is gegeven. Ik feliciteer alle betrokken partijen en de gemeenschap met deze mijlpalen in het district Saramacca,” liet de burgermoeder optekenen.

Struiksma vertelt dat zij als bedrijf in het buitenland melkveebedrijven ontwikkelen. Suriname heeft ook potentie en willen wij daarom starten met zeker 700 stuks vee voor de productie van melk, yoghurt en kaas.

“De lokale bevolking krijgt werkgelegenheid en wij willen zeker onze kennis delen met de Surinaamse veehouders,” deelt de ondernemer mee.

Sewdien is ingenomen dat er investeerders bereid zijn te investeren in de potentie van ons land, met name in deze sector.

Mis dit niet:

Glock-pistool aangetroffen bij verdachte tijdens politiecontrole

‘Huis in Suriname verkopen? Nederlandse Belastingdienst kan meekijken’

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Twee verdachten in verzekering na afzonderlijke vuurwapenincidenten.
Suriname

Glock-pistool aangetroffen bij verdachte tijdens politiecontrole

belastingdienst
Lifestyle

‘Huis in Suriname verkopen? Nederlandse Belastingdienst kan meekijken’

Illustratiefoto.
Suriname

Man aangehouden voor mishandeling zwangere vrouw en kinderen

Tiener misbruikt door jongere broer oom.
Suriname

18-jarige verdachte aangehouden voor seksueel misbruik minderjarige

insect pesticide dengue bespuiten muskiet
Gezondheid

Chikungunya in Suriname niet langer epidemie, BOG blijft waarschuwen voor muskieten

Vooralsnog geen stopbord geplaatst op kruispunt Johannes Mungrastraat.
Suriname

Geen stopbord op kruispunt waar eerder dodelijk ongeval plaatsvond

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws