• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Afdeling gynaecologie ’s Lands Hospitaal in Paramaribo dreigt te sluiten vanwege ernstig tekort aan middelen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 april 2024 09:27
in Suriname
Gynaecoloog onderzoeksbed behandelbed onderzoek arts

De afdeling gynaecologie van het ’s Lands Hospitaal in Paramaribo staat op het punt tijdelijk gesloten te worden. Dit als direct gevolg van een nijpend tekort aan essentiële medische benodigdheden.

Medisch personeel geeft aan dat de zorg niet langer op een verantwoorde wijze kan worden uitgevoerd.

Een gynaecoloog die werkzaam is bij het ziekenhuis uit zijn zorgen tegenover GFC Nieuws: “Met bij wijze van spreken alleen paracetamol kan ik mijn patiënten niet goed helpen. Het is een zeer zorgelijke situatie.”

De toestand wordt verder bevestigd door andere medewerkers van de afdeling. Zij geven aan dat de omstandigheden onhoudbaar zijn en dat een staking mogelijk het enige middel is om de regering te dwingen tot actie.

“Deze situatie kan zo niet langer voortbestaan. Het is duidelijk dat alleen drastische maatregelen nog effect kunnen sorteren,” aldus een verpleegkundige.

Een zwangere vrouw die afhankelijk is van de zorg in het ziekenhuis vertelt: “De gynaecologen en medewerkers zijn zeer kundig en doen hun uiterste best onder de gegeven omstandigheden. Maar zonder noodzakelijke middelen vanuit de regering kunnen zij niet veel uitrichten.”

Ze voegt toe dat het onbegrijpelijk is dat de regering wel veel geld vrijmaakt voor de bouw van een brug in een afgelegen gebied voor een half miljard Amerikaanse dollar evenals de bouw van een peperduur politiebureau, terwijl de gezondheidszorg ernstig verwaarloosd wordt.

“Dit toont aan hoe verkeerd de prioriteiten worden gesteld. Het is een grote schande dat geld verdwijnt in de zakken van corrupte politici die wel geld vrijmaken voor onnodige projecten, terwijl medici moeten strijden voor basisgezondheidszorg. Regeringslieden, schamen jullie je niet?,” vraagt ze zich op felle toon af.

Deze situatie heeft verstrekkende gevolgen voor vele vrouwen in Suriname die afhankelijk zijn van de zorg in het ’s Lands Hospitaal.

Het ministerie van Volksgezondheid wordt door meerdere vrouwen die met GFC spraken met spoed opgeroepen om deze crisis aan te pakken en te zorgen voor de noodzakelijke financiële en materiële ondersteuning die nodig is om de zorg op peil te houden en een mogelijke sluiting te voorkomen.

De tijd dringt voor de vele patiënten die afhankelijk zijn van deze zorg.

ShareTweetSend

Meer berichten

handboeien arrestatie aangehouden 2
Suriname

Politieambtenaar lost schot na te zijn aangevallen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #418292
Suriname

Nationaal Leger 18 hoger opgeleide officieren rijker

prijsverhoging
Suriname

Prijzen blijven stijgen volgens voorlopige ABS-gegevens

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws