• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Advocaat Sewcharan: Cover boek schaadt niet alleen de goede naam, eer en reputatie van Santokhi, maar is ook schadelijk voor Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 januari 2024 11:05
in Suriname
Gerold sewcharan

De juridische strijd rondom het boek “Corruptie op het Hoogste Niveau” van de Nederlandse ondernemer Gerard van den Bergh van Doksenclub escaleert verder, nu de advocaat van president Chan Santokhi, Gerold Sewcharan, dieper ingaat op de schadelijke gevolgen van de publicatie.

Sewcharan benadrukt dat de afbeelding op de cover van het boek niet alleen een aanval is op de goede naam, eer en reputatie van president Santokhi, maar tevens schadelijk is voor de natie Suriname als geheel.

In een brief die per deurwaarde-exploot is afgestaan aan boekhandel VACO, die het boek in Suriname verkoopt, somt Sewcharan verschillende dimensies op van de impact die de cover heeft op zowel de persoonlijke integriteit van de president als op het imago van het land.

Inbreuk op persoonlijke integriteit

Sewcharan argumenteert dat de afbeelding op de cover, waarop president Santokhi te zien is in combinatie met de term “Corruptie op het Hoogste Niveau,” een directe inbreuk vormt op zijn persoonlijke integriteit. Deze visuele associatie met corruptie kan het publieke vertrouwen in de president ondermijnen.

Beschadiging van goede naam en eer

De advocaat wijst erop dat de beweringen in het boek, met de president in verband gebracht met corruptie op het hoogste niveau, schadelijk zijn voor zijn goede naam en eer. Dit kan niet alleen persoonlijke schade toebrengen, maar ook het vertrouwen van het Surinaamse volk in hun president ondermijnen.

Reputatieschade voor Suriname

Sewcharan betoogt dat de cover niet alleen de reputatie van de president aantast, maar ook schadelijk is voor het internationale imago van Suriname. Hij stelt dat buitenlandse investeerders en partners mogelijk ontmoedigd worden om zaken te doen met Suriname als gevolg van de negatieve associaties die in het boek worden gemaakt.

De advocaat onderstreept dat de president niet alleen handelt ter bescherming van zijn eigen belangen, maar ook ter verdediging van de integriteit van Suriname als een geheel.

Hij roept op tot een krachtige reactie van de Surinaamse bevolking om eenheid te tonen tegen dergelijke beschuldigingen die het nationale belang kunnen schaden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

hersen scan
Suriname

CT-scan AZP weer volledig operationeel

riolering riool verstopt
Suriname

Burgers betalen fors door uitblijven overheidsingrijpen bij verstopte rioolputten

bedden stapelbedden opvang
Lifestyle

Asielzoekers uit Nederland naar Suriname klinkt simpel maar is complex

Drie woningen volledig verwoest door brand aan Floris Zwakkestraat in Flora
Suriname

Brand legt drie woningen in de as aan Floris Zwakkestraat in Flora

afval vuilnis 1
Lifestyle

Harde aanpak kan personen die vuil op straat gooien stoppen, zegt Geor Hering

bromfiets
Lifestyle

Bromfietstaxi verovert Paramaribo nog niet

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws