• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Adhin: Soevereiniteit en eenheid Suriname staan onder druk

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
26 november 2024 06:00
in Suriname
adhin ashwin michael

In een krachtige boodschap op 25 november, tijdens de viering van de Onafhankelijkheidsdag van Suriname, deed Ashwin Adhin een oproep aan het volk om terug te keren naar de kernwaarden van eenheid, liefde en harmonie.

Hij benadrukte dat de onafhankelijkheid van Suriname een grootse verworvenheid is, maar dat de eenheid van de natie vandaag de dag onder druk staat.

“Onze eenheid wordt zwaar op de proef gesteld door een beleid dat polarisatie voedt, en ook onze soevereiniteit staat in het geding,” zei Adhin.

Hij riep het volk op inspiratie te putten uit de lessen van vrede en harmonie die de revolutie en de onafhankelijkheid met zich meebrachten.

Adhin schetste ook de huidige situatie van Suriname als een humanitaire crisis, veroorzaakt door falend beleid, met ernstige gevolgen voor de veiligheid, gezondheid en het welzijn van de bevolking.

“Laten wij in deze moeilijke tijden meer liefde tonen voor elkaar, aandacht geven aan zij die het zwaarst getroffen worden, en de patriot in ons naar voren brengen,” benadrukte hij.

Met zijn woorden spoorde Adhin de Surinaamse bevolking aan om samen te werken, elkaar te ondersteunen en de eenheid van de natie te versterken in de geest van onafhankelijkheid en patriottisme.

Mis dit niet:

‘Gratis eten op KLM’s Surinamevlucht blijft inbegrepen ondanks aangekondigde verandering’

‘Geld steken in Surinaams familiehuis kan bij ruzie moeilijk terug te krijgen zijn’

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

vliegtuig maaltijd reizen eten economy class
Lifestyle

‘Gratis eten op KLM’s Surinamevlucht blijft inbegrepen ondanks aangekondigde verandering’

geld euro valuta
Lifestyle

‘Geld steken in Surinaams familiehuis kan bij ruzie moeilijk terug te krijgen zijn’

Is de Surinaamse diaspora cultureel meer Nederlands geworden?
Gezondheid

Geor Hering ziet Nederlandse ouderen volop fietsen en wandelen en stelt vragen over Suriname

Twee bromfietsers botsen ter hoogte van Menkendam.
Suriname

Dodelijk verkeersongeval aan Martin Luther Kingweg, bromfietser overlijdt ter plaatse

Collectief wil publiek informeren over risico’s voor biodiversiteit, waterbeheer, volksgezondheid en duurzame ontwikkeling.
Suriname

Milieuorganisaties luiden alarm over grootschalige ontbossing: informatiesessie over landbouwplannen Braganza

Ontruiming illegale goudkamp. Archieffoto.
Suriname

Politie geeft illegale bewoners tot 23 oktober om Masonicagebied te verlaten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws