• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Actieparool COL blijft van kracht

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 May 2024 02:35
in Suriname
school onderwijs 1 scaled

Volgens het bestuur van het Syndicaat voor Onderwijsgevenden in Suriname ‘Wi Sa Strei’ is het weer zonneklaar dat vakorganisaties niet eenduidig zijn.

Ze wijst erop dat C-47 de acties heeft opgeschort zonder enige afstemming met organisaties die hun ondersteuning hebben gegeven aan de nog te voeren strijd over de betwiste stroomtarieven.

Ook heeft de FOLS, die zonder meer heeft aangegeven dat zij vanaf woensdag 15 mei normaal het werk hervatten, getracht om middels argumenten hun statement te valideren, zegt de leerkrachtenorganisatie.

“Voor ons lijkt het meer misleidend dan ons een sprankje hoop te geven, omdat de president vakcentrales en organisaties reeds voor dinsdag 30 april jongstleden had uitgenodigd voor een kick-off sessie voor onderhandelingen over de koopkrachtversterking. Organisaties zijn toen toch in actie gegaan om te strijden tegen de stroomtarieven.”

“Tijdens de besprekingen over de stroomtarieven heeft dhr. Blanker (COL-voorzitter) ook nog aandacht gevraagd voor het onderwerp looncorrecties. De president heeft toen beloofd om in een andere setting hierover te praten, maar de uitnodiging is nu nog uitgebleven. Het actieparool 07:00 – 11:00 uur bleef van kracht in afwachting van het resultaat van de besprekingen over de stroomtarieven van aanstaande donderdag 16 mei.”

“Voor ons is het nogal duister waarom men de acties opschort zonder te vermelden of er enige ruis is over een tevreden resultaat. Gezien de nieuwe ontwikkelingen rondom het geheel, blijven wij benieuwd,” aldus het Syndicaat voor Onderwijsgevenden.

Het Syndicaat was ook uitgenodigd voor een brainstormsessie met andere organisaties over de kledingstoelage, zodat organisaties op één lijn staan betreffende dit punt. Nu blijkt echter dat partijen, met uitzondering van deze leerkrachtenorganisatie, een “compromis” hebben bereikt.

Het bestuur van het Syndicaat meldt dat de COL, waar zij bij is aangesloten (Confederatie voor Organisaties van Landsdienaren), in afwachting van de uitnodiging voor het gesprek over looncorrecties en andere genoemde punten, het actieparool van 07:00 tot 11:00 uur zal blijven handhaven.

ShareTweetSend

Meer berichten

Casino gokmachines
Suriname

Politici willen gokken in Suriname aan banden leggen met nieuwe regels

vrouwen thee koffie vriendinnen vrienden sociaal drinken
Gezondheid

Gebrek aan voorlichting maakt Surinamers kwetsbaar voor cafeïne- afhankelijkheid

Bidden bijbel
Lifestyle

Woede om kerk die mensen lokt met belofte van nooit meer verdriet

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws