• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Acht maanden zonder salaris: Waar is de empathie bij TCT?

GFC Nieuws Opinie door GFC Nieuws Opinie
29 december 2024 16:00
in Opinie
zorg en hoop airport

Acht maanden zonder salaris. Acht maanden van financiële onzekerheid, leningen, en constante stress.

Dit is de realiteit waarmee leerling-luchtverkeersleiders bij de Luchtvaartdienst worden geconfronteerd. En wat is het antwoord van Estrea Noordzee, directeur Transport bij TCT? Geen empathie, alleen verwijten.

De beschuldiging dat deze cursisten door anderen worden “opgestookt” is niet alleen respectloos, maar ook een miskenning van hun recht om hun stem te laten horen.

Wanneer salarissen maandenlang uitblijven, is het niet meer dan logisch dat betrokkenen hun frustraties uiten. Het getuigt van een schrijnend gebrek aan leiderschap en verantwoordelijkheid om hen in plaats daarvan de schuld te geven.

De directeur geeft aan dat de “trage ambtelijke molen” de oorzaak is van het probleem. Maar hoe rechtvaardigt dat het gebrek aan een oplossing?

Bekijk ook:

Van pomtayer tot zuurgoed: In Nederland is tegenwoordig alles verkrijgbaar

Brazilië-Guyana handelsexplosie en wat Suriname kan leren na het staatsbezoek van president Simons

Als het ambtelijk apparaat werkelijk faalt, dan is het de taak van leidinggevenden om het proces te versnellen en werknemers te ondersteunen, niet om hen de mond te snoeren.

Dit probleem wijst ook op een bredere cultuur van bureaucratische traagheid en desinteresse binnen overheidsinstanties.

Terwijl topfunctionarissen elke maand zonder problemen hun salaris ontvangen, worden degenen die het echte werk doen, zoals deze leerling-luchtverkeersleiders, aan hun lot overgelaten.

De vraag blijft: hoe zou Noordzee reageren als zij zelf acht maanden geen salaris had gekregen?

Deze situatie vraagt om onmiddellijke actie en een diepere reflectie op het leiderschap binnen het ministerie van TCT.

Ben M.D.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Twintig of dertig jaar geleden waren veel Surinaamse producten moeilijk verkrijgbaar in Nederland.
Column

Van pomtayer tot zuurgoed: In Nederland is tegenwoordig alles verkrijgbaar

Suriname mist economische versnelling
Opinie

Brazilië-Guyana handelsexplosie en wat Suriname kan leren na het staatsbezoek van president Simons

Suriname kan lessen trekken uit de Nederlandse aanpak van levensverzekeringen
Opinie

Levensverzekering verdient in Suriname dezelfde aandacht als in Nederland

veel mensen staan onvoldoende stil bij hoe bijzonder het is om als Surinamer in Nederland te mogen wonen, werken en een gezin op te bouwen.
Column

Surinaamse Nederlanders enorm dankbaar voor Nederlands paspoort

DC Budeke in gesprek met bewoners
Opinie

Wie beschermt de burger in Suriname’s verkavelingsconflicten?

KPS publiceert criminaliteitscijfers.
Opinie

Wanneer 537 kilogram kwik verdwijnt uit een politieterrein, is dat meer dan een inbraak

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws