• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Abdoel: Ingrid Bouterse een bedreiging voor tegenstanders

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 April 2025 12:00
in Suriname
NDP Bouterse en ingrid waaldring

Amzad Abdoel van de Nationale Democratische Partij (NDP) spreekt zijn diepe bezorgdheid uit over de toename van denigrerende en misleidende AI-gegenereerde video’s die gericht zijn tegen partijtopper Ingrid Bouterse-Waldring.

Volgens Abdoel maken bepaalde ‘oranje’ fake accounts zich schuldig aan het verspreiden van bewerkte beelden waarin niet alleen grove beledigingen worden geuit, maar waarin ook raciale verdeeldheid wordt aangewakkerd.

“Deze praktijken zijn niet alleen respectloos en laagdrempelig, ze zijn ook gevaarlijk voor de sociale cohesie in ons land. Wat wij zien is een bewuste poging om met raciale sentimenten de NDP in een kwaad daglicht te stellen,” aldus Abdoel.

Bouterse-Waldring is volgens Abdoel het voornaamste doelwit van deze lastercampagne. Hij wijst erop dat de intensiteit van de aanvallen toeneemt naarmate haar populariteit groeit.

“Het volk ziet in haar een krachtige leider, iemand die opkomt voor sociale rechtvaardigheid, transparantie en gendergelijkheid. Ze is een van de weinige figuren die breed gedragen wordt door alle etnische groepen in Suriname.”

Bouterse-Waldring wordt in brede kring geroemd als een boegbeeld van solidariteit en verbinding. Onder haar aanhangers staat zij bekend als “Mama fu Sranan”, een titel die volgens Abdoel haar diepe band met het volk weerspiegelt. “Ze is een factor om serieus rekening mee te houden bij de komende verkiezingen.”

Abdoel roept de samenleving op om de verspreiding van lasterlijke AI-beelden te veroordelen en deze actief te rapporteren. “Wij doen een dringend beroep op het volk: help mee deze schadelijke praktijken te stoppen. Dit soort campagnes hoort niet thuis in een democratische samenleving.”

ShareTweetSend

Meer berichten

Ziek kindje
Gezondheid

Studie wijst uit dat oma’s adviezen bij ziekte meestal verkeerd en soms gevaarlijk zijn

Stroom elektriciteit lamp gloeilamp
Suriname

Gezin in Tourtonne 5 schrikt van brandlucht airco na stroomstoring EBS

tomaat groen
Suriname

Klanten woedend over SRD 175 voor vijf kleine tomaten in supermarkten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws