De politie in Nickerie heeft een 21-jarige jongeman aangehouden die wordt verdacht van meerdere inbraken bij een tempel aan de Rambaran Mishreweg.
Bij de inbraken werden levensmiddelen uit een opslagruimte gestolen.
Tijdens het onderzoek vond de politie een deel van de verdwenen goederen terug in een gescheurde groene vuilniszak op een nabijgelegen perceel.
De verdachte A.S., ook bekend onder de bijnaam ‘Amnabai’, werd maandag aangehouden in de omgeving van de Haryanaweg in Nickerie.
Inbreker kwam via plafond bij opslagruimte
Volgens het Korps Politie Suriname vonden de inbraken vermoedelijk plaats tussen maandag 19 en donderdag 22 oktober.
Uit het politieonderzoek blijkt dat de dader zich toegang tot het tempelgebouw zou hebben verschaft door een raam open te forceren.
Vervolgens ging de indringer via het plafond naar de opslagruimte van de tempel.
Daar werden verschillende levensmiddelen weggenomen. Om welke producten en hoeveelheden het precies gaat, heeft de politie niet bekendgemaakt.
Gestolen levensmiddelen teruggevonden
Na de ontdekking van de inbraken stelde de politie van bureau Corantijn een onderzoek in.
Tijdens een zoekactie op een perceel in de omgeving van de tempel vonden agenten een gescheurde groene vuilniszak.
In de zak zat een deel van de levensmiddelen die bij de tempel waren verdwenen.
De aangetroffen goederen werden door de politie in beslag genomen voor het verdere onderzoek.
Of de overige gestolen producten inmiddels zijn teruggevonden, is niet vermeld in het politiebericht.
Verdachte opgespoord bij Haryanaweg
Bij het verdere onderzoek kwam de 21-jarige A.S. als verdachte in beeld.
De politie wist hem op maandag 26 oktober op te sporen en in de omgeving van de Haryanaweg aan te houden.
Na zijn aanhouding werd de jongeman voorgeleid. In overleg met het Openbaar Ministerie is besloten hem in verzekering te stellen.
Dat betekent dat hij voorlopig vastzit terwijl de politie verder onderzoekt wat er bij de tempel is gebeurd.
De verdachte is nog niet veroordeeld. De politie van Corantijn zet het onderzoek naar de inbraken en de verdwenen levensmiddelen voort.
Bron: KPS






