• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ministerie kan na 16 jaar weer eigen voorlichtingsvideo’s maken dankzij Hakrinbank

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 oktober 2026 12:08
in Suriname
hakrinbank suriname

Hakrinbank Suriname

Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid (VWA) kan na zestien jaar weer zelf voorlichtingsvideo’s produceren voor televisie en sociale media.

Dankzij een schenking van de Hakrinbank beschikt het Directoraat Welzijn en Arbeid opnieuw over videoapparatuur.

Het ministerie wil hiermee meer aandacht besteden aan mentale gezondheid, huiselijk geweld, suïcidepreventie en de rechten van werknemers.

De apparatuur werd vrijdag overhandigd in het kader van het 90-jarig bestaan van de Hakrinbank.

Meer aandacht voor mentale gezondheid

Onderminister Raj Jadnanansing wil de apparatuur gebruiken om informatie over mentale gezondheid begrijpelijker en toegankelijker te maken.

Het ministerie wil onder meer voorlichting geven over het voorkomen van zelfdoding, middelenmisbruik en huiselijk geweld.

Ook welzijn op de werkplek krijgt aandacht. De 114 Crisishulplijn maakt volgens Jadnanansing deel uit van de bredere aanpak rond mentale gezondheid.

De onderminister had de Hakrinbank in verband met haar jubileum gevraagd om ondersteuning bij de aanschaf van de benodigde apparatuur.

Mis dit niet:

Gemeenschap Witagron dient petitie in voor steun aan landbouwplannen van Braganza

Onderzoek gaande naar overlijden baby van anderhalve maand in Livorno

Arbeidsprogramma Wroko Afersi keert terug in eigen beheer

De videoapparatuur wordt ook ingezet voor het bekende voorlichtingsprogramma Wroko Afersi.

Het Directoraat Welzijn en Arbeid zal de productie opnieuw zelf verzorgen.

Via het programma wil het ministerie werknemers en werkgevers informeren over hun rechten en plichten, fatsoenlijke arbeidsomstandigheden en veiligheid op het werk.

Ook de relatie tussen arbeidsomstandigheden en het welzijn van werknemers zal worden besproken.

Hakrinbank viert jubileum met maatschappelijke bijdrage

Claire Wydh, onderdirecteur Commercie van de Hakrinbank, overhandigde de apparatuur aan Jadnanansing.

Volgens Wydh wil de bank haar 90-jarig bestaan gebruiken om iets terug te geven aan de samenleving. Zij vindt dat mentale gezondheid meer publieke aandacht verdient.

Imro Smith, coördinator van de afdeling Voorlichting, zegt dat het directoraat na zestien jaar weer beschikt over middelen om eigen videoproducties te maken.

Volgens hem moeten de video’s helpen om taboes te doorbreken, problemen eerder te herkennen en mensen aan te moedigen passende hulp te zoeken.

De nieuwe apparatuur zal worden gebruikt voor voorlichtingsmateriaal over welzijn en arbeidszaken op televisie en sociale media.

Bron: gov.sr

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bewoners Witagron zien landbouw als alternatief voor goudmijnbouw
Suriname

Gemeenschap Witagron dient petitie in voor steun aan landbouwplannen van Braganza

Illustratiefoto
Suriname

Onderzoek gaande naar overlijden baby van anderhalve maand in Livorno

Suriname zet stap naar een efficiënte en internationaal concurrerende luchtvaartsector.
Suriname

TCT en ICAO starten vijfdaagse training voor strategische ontwikkeling Surinaamse luchtvaart

Tekort aan leerkrachten en gebrekkige schoolvoorzieningen centraal bij werkbezoek Currie
Suriname

Minister Currie brengt onderwijsproblemen in Marowijne in kaart en kondigt renovatie VOJ-Albina aan

Hof van Justitie Suriname wil samenwerking met Gemeenschappelijk Hof verder versterken.
Suriname

Suriname en Caribische rechters verkennen verdere samenwerking

Wendy Jap-A-Joe
Suriname

Raad van Commissarissen: Wendy Jap-A-Joe vanaf 20 oktober niet langer bevoegd als TAS-directeur

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws