• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bouw van 350 sociale woningen te Reeberg officieel van start

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 oktober 2026 14:27
in Suriname
Bouw moet binnen twee jaar klaar zijn.

Bouw moet binnen twee jaar klaar zijn.

De bouw van 350 sociale woningen in Reeberg, district Wanica, is op maandag 12 oktober officieel van start gegaan.

Het project wordt gefinancierd als schenking van de Volksrepubliek China aan Suriname en moet de toegang tot betaalbare huisvesting voor sociaal behoeftige huishoudens vergroten.

President Jennifer Simons en minister Stephen Tsang van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) waren aanwezig bij de startceremonie van het China Aid Low Income Housing Project.

China houdt vast aan oorspronkelijke aantal woningen

Het woningbouwproject staat sinds 2017 op de planning, maar liep vertraging op door herhaaldelijke wijzigingen van de bouwlocatie en de daarmee gepaard gaande kostenstijgingen.

Hierdoor dreigde het oorspronkelijke aantal van 350 woningen te worden teruggebracht tot 248, een vermindering met 102 woningen.

Minister Tsang stelde dat mismanagement aan Surinaamse zijde heeft bijgedragen aan de vertragingen en het dreigende verlies van woningen binnen het oorspronkelijke budget.

De Chinese regering besloot vervolgens het project alsnog in de oorspronkelijke omvang van 350 woningen uit te voeren.

Bouw moet binnen twee jaar worden afgerond

Volgens minister Tsang moeten de woningen binnen twee jaar worden gebouwd. Het totale project heeft een looptijd van vier jaar. Na de bouw blijft de aannemer nog twee jaar verantwoordelijk voor het onderhoud.

Mis dit niet:

Bouva: goed opgeleide medewerkers blijven essentieel voor overheidsdienstverlening

Onderzoek Pengel moet toezicht op naleving Chemisch Wapenverdrag verbeteren

De woningen zijn bestemd voor huishoudens die sociaal-economische ondersteuning nodig hebben bij het verkrijgen van betaalbare huisvesting. Met het project wil de overheid bijdragen aan het terugdringen van het woningtekort.

Regering werkt ook aan basisvoorzieningen

President Simons sprak haar waardering uit voor de bijdrage van China en wees op de aanhoudende uitdaging om betaalbare woningen beschikbaar te maken voor Surinaamse burgers.

Naast woningbouw werkt de overheid aan het bouwrijp maken van terreinen en de aanleg van basisvoorzieningen, waaronder elektriciteit, water, internet en toegangswegen.

Hiermee wil zij bijkomende kosten voor woningzoekenden beperken en het bouwen van een eigen woning toegankelijker maken.

De president riep woningzoekenden op de informatie van het Nationaal Huisvestingsprogramma Suriname (NaHuSur) te volgen. Via dit programma kunnen zij op de hoogte blijven van woningbouwprojecten en de voorwaarden om daarvoor in aanmerking te komen.

Project moet ook lokale bouwsector versterken

De woningbouw in Reeberg biedt volgens de projectplannen ook mogelijkheden voor lokale arbeidskrachten om praktijkervaring op te doen en kennis te verwerven in de bouwsector.

President Simons moedigde burgers aan deze kansen te benutten, zodat Suriname op termijn meer capaciteit ontwikkelt om zelfstandig woningbouwprojecten uit te voeren.

Met de start van het project wordt een nieuwe stap gezet in de samenwerking tussen Suriname en China op het gebied van huisvesting.

De uitvoering moet uitwijzen in hoeverre de 350 woningen binnen de aangekondigde termijn kunnen worden gerealiseerd en kunnen bijdragen aan de behoefte aan betaalbare woonruimte.

Bron: gov.sr

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

SDI leidt medewerkers op voor professionelere consulaire dienstverlening.
Suriname

Bouva: goed opgeleide medewerkers blijven essentieel voor overheidsdienstverlening

Masteronderzoek biedt aanknopingspunten voor verbetering toezicht op chemische wapens.
Suriname

Onderzoek Pengel moet toezicht op naleving Chemisch Wapenverdrag verbeteren

Concept-Taalwet moet taalrechten en bedreigde talen beschermen.
Suriname

Nationale Taalraad werkt aan nationaal taalbeleid voor meertalig Suriname

Algemene Douanewet 2026 moet inning van rechten en grenscontrole ondersteunen.
Suriname

Nieuwe Douanewet moet goederenverkeer en inning van douanerechten moderniseren

Airfryer en kortsluiting mogelijke oorzaken woningbrand.
Suriname

Woning aan Pasisistraat volledig afgebrand, moeder en drie kinderen dakloos

Pensioenraad wil Wet Algemeen Pensioen 2014 verduidelijken.
Suriname

Pensioenraad wil onduidelijkheden in pensioenwet aanpakken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws