• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Militair Farley Pinas bevorderd tot sergeant na redden vrouw tijdens mesaanval

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 september 2026 08:25
in Suriname
Farley Pinas

Farley Pinas: 'Het had de laatste dag van haar leven kunnen zijn'

Militair Farley Pinas is bevorderd tot sergeant nadat hij een vrouw wist te redden die door een man met een mes werd aangevallen.

Pinas, die op het moment van het incident korporaal was, wist de gewapende man zonder geweld te kalmeren en te ontwapenen. Het ministerie van Defensie heeft hem voor zijn optreden officieel beloond.

Het incident speelde zich af in de omgeving van de Hare Ramaweg en Indira Gandhiweg.

Pinas merkte bij Shell Service Station Vredenburg verdacht rijgedrag op van de bestuurder van een witte auto. Niet veel later zag hij hoe de man een vrouw met een mes belaagde.

Pinas grijpt in tijdens aanval

Volgens de verstrekte informatie achtervolgde de verdachte de vrouw, greep haar vast en bracht haar in een auto meerdere messteken toe. Pinas besloot daarop in te grijpen.

Hij sprak de gewapende man rustig maar duidelijk aan en wist daarmee zijn aandacht van het slachtoffer af te leiden. De vrouw kreeg hierdoor de gelegenheid om weg te komen.

Pinas stuurde haar naar de Shell Shop, waar een medewerker de deuren op slot deed om haar in veiligheid te brengen.

De verdachte had op dat moment het mes nog in zijn hand. Pinas bleef met hem praten en wist hem uiteindelijk te kalmeren. Vervolgens kon hij het mes van de man afnemen zonder zelf geweld te gebruiken.

Mis dit niet:

Gezondheidsautoriteiten waarschuwen voor verkoop van roti’s en salades buiten koeling

Overleg moet overlast rond evenementen in Paramaribo Zuid beperken

Verdachte overgedragen aan politie

Pinas schakelde daarna de politie van De Nieuwe Grond in en droeg het mes over aan de agenten. De verdachte kon volgens Defensie in de directe omgeving worden aangehouden.

Voor zijn optreden is Pinas op donderdag 20 augustus bevorderd van korporaal tot sergeant. De bevordering werd namens het ministerie van Defensie uitgevoerd door bevelhebber van het Nationaal Leger, brigadegeneraal Mitchell Labadie.

Defensie noemt het optreden van Pinas een voorbeeld van moed en verantwoordelijk handelen.

Bron: gov.sr

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Warme weersomstandigheden vergroten risico op bederf
Gezondheid

Gezondheidsautoriteiten waarschuwen voor verkoop van roti’s en salades buiten koeling

Districtscommissaris maakt afspraken met organisatoren en locatieverhuurders.
Suriname

Overleg moet overlast rond evenementen in Paramaribo Zuid beperken

Identiteit overleden man na vondst aan verlengde Eurekaweg nog onbekend
Suriname

Politie zoekt identiteit van onbekende man aangetroffen in goot

Maskers, handschoenen en kabelknipper aangetroffen bij aanhouding verdachten
Suriname

‘Bakafisie’ aangehouden voor dodelijke steekpartij aan Kleine Combéweg

President Jennifer Simons ontvangt het conceptdocument met de resultaten van de nationale onderwijscongressen en voorstellen voor hervorming richting 2035.
Suriname

Suriname werkt aan grote onderwijshervorming met roadmap richting 2035

Illustratiefoto.
Suriname

Braziliaan aangehouden met twee vuurwapens bij controlepost Klaaskreek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws