De bouw van een nieuwe, moderne en duurzame hoofdzetel voor het ministerie van Regionale Ontwikkeling (RO) moet met spoed worden aangepakt.
Minister Miquella Huur heeft dit op 31 augustus benadrukt tijdens een overleg met de Inter-American Development Bank (IDB).
Tijdens de bijeenkomst presenteerde zij samen met haar directieteam de beleidsgebieden en belangrijkste prioriteiten van het ministerie.
Tijdelijke huisvesting zorgt voor druk op organisatie
De behoefte aan een nieuwe hoofdzetel is ontstaan nadat het voormalige hoofdkantoor van RO aan de Roseveltkade in 2024 als gevolg van zware rukwinden verloren ging. Sindsdien zijn de medewerkers van het ministerie verspreid over verschillende locaties.
Een aanzienlijk deel van het ministerie is inmiddels al geruime tijd gehuisvest aan de Crommelinstraat, in het gebouw van het directoraat Decentralisatie en Districtsontwikkeling.
Op deze locatie werken momenteel meer dan 200 medewerkers, terwijl het gebouw oorspronkelijk niet was ontworpen voor een dergelijke personeelsbezetting.
Volgens minister Huur is een structurele oplossing daarom noodzakelijk. Het ministerie heeft inmiddels een visie ontwikkeld voor de realisatie van een nieuw hoofdgebouw aan de Zwartehovenbrugstraat.
De nieuwe huisvesting moet niet alleen voldoende ruimte bieden aan de medewerkers, maar ook bijdragen aan een moderne, efficiënte en duurzame werkomgeving die aansluit bij de verantwoordelijkheden van het ministerie.
Betere huisvesting voor districten noodzakelijk
De huisvestingsproblematiek beperkt zich niet tot het hoofdkantoor. Ook de uitvoering van het gedecentraliseerde bestuur wordt hierdoor geraakt.
Momenteel zijn districtscommissarissen van Sipaliwini in Paramaribo gehuisvest. Het ministerie wil dat deze functionarissen weer vanuit hun eigen bestuursgebieden kunnen werken.
Daarvoor is verbetering van de huisvesting van de commissariaten in de verschillende bestuursgebieden van Sipaliwini noodzakelijk.
Adequate voorzieningen moeten het mogelijk maken dat districtscommissarissen hun werkzaamheden effectief vanuit het district uitvoeren. Daarmee kan ook de dienstverlening van de overheid dichter bij de lokale gemeenschappen worden gebracht.
Uitbreiding Stichting Nyun Combe
Naast de huisvesting van het ministerie en de districtsbesturen werd tijdens het overleg ook gesproken over de uitbreiding en modernisering van Stichting Nyun Combe.
De stichting biedt onder meer opvang aan inheemse en Marronfamilies uit het binnenland die voor bijvoorbeeld rouwrituelen naar Paramaribo komen. De huidige locatie aan de Kleine Saramaccastraat beschikt volgens het ministerie over onvoldoende capaciteit.
Minister Huur wil daarom toewerken naar een nieuwe locatie met meerdere units, zodat verschillende families tegelijkertijd op een passende manier kunnen worden opgevangen.
IDB kijkt naar mogelijkheden voor ondersteuning
Tijdens de bijeenkomst werd ook gesproken over mogelijke ondersteuning door de IDB bij de verschillende projecten. Adriana La Valley, Country Representative van de IDB in Suriname, gaf aan dat projectvoorstellen voor mogelijke financiering of ondersteuning eerst via het ministerie van Financiën en Planning moeten worden ingediend.
Om die reden was ook een vertegenwoordiger van het ministerie van Financiën en Planning bij het overleg aanwezig. Dit moet bijdragen aan een goede afstemming en begeleiding van de voorgestelde projecten.
Het overleg tussen RO, de IDB en Financiën en Planning vormt een eerste stap in het verder concretiseren van de prioriteiten van het ministerie.
De komende periode moet duidelijk worden welke projecten verder kunnen worden uitgewerkt en op welke wijze internationale samenwerking en ondersteuning kunnen worden ingezet voor de versterking van Regionale Ontwikkeling.
Bron: gov.sr






