• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nog maar één Surinamer actief op het WK na uitschakeling van Nederland

Deze speler was net voor het WK nog in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 juli 2026 12:05
in Sport, Suriname
De 25-jarige staat internationaal bekend als speler van PSV en speelde eerder voor FC Barcelona. Foto: Instagram/sgd_02

De 25-jarige staat internationaal bekend als speler van PSV en speelde eerder voor FC Barcelona. Foto: Instagram/sgd_02

Voor veel Surinaamse Oranje-fans leek er na de uitschakeling van Nederland weinig meer over om voor te juichen.

Verschillende bekende spelers met Surinaamse roots verdwenen de afgelopen dagen uit het toernooi, waardoor de indruk ontstond dat de Surinaamse inbreng op het wereldkampioenschap helemaal voorbij was.

Toch is dat niet het geval. Er staat nog altijd één speler met een sterke band met Suriname op het hoogste voetbalpodium.

Sergiño Dest houdt Surinaamse vertegenwoordiging overeind

Na de uitschakeling van Nederland door Marokko zijn bekende Oranje internationals met Surinaamse afkomst, zoals Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch, uitgeschakeld.

Daardoor is de 25 jarige Sergiño Dest de enige speler met een Surinaamse achtergrond die nog actief is op het WK.

De rechtsback komt uit voor de Verenigde Staten, maar zijn vader is afkomstig uit Suriname.

Daardoor heeft Dest altijd een bijzondere band met ons land gehouden, ook al speelt hij niet voor de Surinaamse nationale ploeg.

Dest staat internationaal bekend als speler van PSV en speelde eerder voor FC Barcelona. Met de Verenigde Staten versloeg hij gisteren Bosnië met 2-0 in San Francisco.

Mis dit niet:

Gericht nationaliteitsbeleid moet buitenlands talent voor Suriname toegankelijker maken

Drie verdachten aangehouden na schoten bij Heilig Hartschool te La Vigilantia

Bezoek aan Paramaribo

Nog maar kort geleden bracht Dest een bezoek aan Suriname. In mei 2026 reisde hij naar Paramaribo voor de opening van het Sergino Dest Court, een voetbalveld dat hij heeft laten aanleggen voor jongeren.

Op zijn Instagram deelde hij foto’s van de opening en schreef hij: “It’s official Sergino Dest Court Paramaribo.” Daarbij omschreef hij de opening als een bijzonder moment voor de nieuwe generatie.

Tijdens zijn verblijf nam hij ook deel aan verschillende lokale activiteiten rond het nieuwe voetbalveld.

Daarna keerde hij terug naar zijn club en sloot hij zich weer aan bij de Amerikaanse nationale ploeg voor het WK.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Initiatiefwet wil snelle naturalisatie van buitenlandse topsporters mogelijk maken.
Sport

Gericht nationaliteitsbeleid moet buitenlands talent voor Suriname toegankelijker maken

Schietincident bij Heilig Hartschool leidt tot drie aanhoudingen.
Suriname

Drie verdachten aangehouden na schoten bij Heilig Hartschool te La Vigilantia

Suriname wijst alternatief schip van Guyana voor Canawaima-route af
Suriname

Guyana: Suriname wijst alternatief schip voor Canawaima-verbinding af

Heritage Month verbindt Suriname, Amsterdam en nieuwe generaties
Nederland

Surinaamse cultuur, taal en erfgoed centraal tijdens Heritage Month in Amsterdam-Zuidoost

Abrupte stopzetting Canawaima roept vragen op in DNA.
Suriname

DNA-lid Raghoenandan vraagt duidelijkheid over abrupte stopzetting Canawaima-veerverbinding

Bijna 200 passagiers per dag via alternatieve bootroute na uitval Canawaima.
Suriname

Toename passagiersverkeer via alternatieve bootroute tussen Guyana en Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws