• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nederlands vakantiegeld ontoereikend voor vliegtickets naar Paramaribo

Stijgende ticketprijzen gooien roet in eten van familie

Ida Thornhill door Ida Thornhill
9 juni 2026 10:00
in Lifestyle
De hoge ticketprijzen naar Suriname zijn al jaren onderwerp van discussie.

De hoge ticketprijzen naar Suriname zijn al jaren onderwerp van discussie.

Voor veel Nederlanders is het vakantiegeld een welkome financiële meevaller in mei of juni.

Voor een Surinaams Nederlands gezin uit Noord Holland blijkt het dit jaar echter niet genoeg om de reis naar familie in Suriname te bekostigen.

Dat laat het gezin weten aan GFC Nieuws hoofdredacteur Jennifer Atmo.

Volgens het gezin zijn de kosten voor vliegtickets naar Paramaribo de afgelopen jaren sterk gestegen. Daardoor is een bezoek aan familie steeds lastiger geworden.

“Vrijwel iedereen in Nederland krijgt jaarlijks vakantiegeld. Vroeger konden wij met dat bedrag nog een groot deel van de reis naar Suriname betalen of zelfs twee tickets kopen. Nu is het voor ons gezin bij lange na niet meer voldoende,” aldus het gezin.

Vakantiegeld dekt vaak niet eens één ticket

GFC Nieuws onderzocht dat vakantiegeld in Nederland wettelijk minimaal 8 procent van het bruto jaarloon bedraagt.

Bij een modaal inkomen van ongeveer 43.500 euro per jaar komt dat neer op circa 3.480 euro bruto. Na belastingen blijft daar doorgaans ongeveer 1.700 tot 2.000 euro netto van over.

Tegelijkertijd liggen de prijzen voor retourtickets naar Suriname tijdens de zomervakantie vaak tussen de 1.500 en 2.000 euro per persoon.

Voor gezinnen met meerdere gezinsleden kunnen de totale reiskosten daardoor oplopen tot duizenden euro’s.

Mis dit niet:

Reizigers krijgen verkeerd advies van Surinaamse taxichauffeur

‘Zonder vermogende garantsteller maken Surinamers minder kans op een Nederlands visum’

Volgens het gezin was het vakantiegeld in het verleden vaak voldoende om ten minste twee tickets te betalen, maar dat is inmiddels veranderd.

Politieke aandacht voor hoge ticketprijzen

De hoge ticketprijzen naar Suriname zijn al jaren onderwerp van discussie. Eerder dit jaar verwierp de Tweede Kamer een motie van DENK Kamerlid Stephan van Baarle.

Daarin werd het kabinet gevraagd om samen met luchtvaartmaatschappijen, Schiphol en de Surinaamse regering te zoeken naar mogelijkheden om de ticketprijzen te verlagen.

Momenteel verzorgen twee maatschappijen rechtstreekse vluchten tussen Nederland en Suriname: KLM met dagelijkse vluchten tussen Amsterdam en Paramaribo en Surinam Airways, die drie keer per week op deze route vliegt met een gehuurde Airbus A340-600.

Ondanks die verbindingen blijven de tarieven voor veel reizigers een struikelblok.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

'Gordels achterin overbodig', gaf de Surinaamse chauffeur te kennen. Foto verkeer Paramaribo ter illustratie.
Lifestyle

Reizigers krijgen verkeerd advies van Surinaamse taxichauffeur

Veel Surinamers richten zich op de visumaanvraag zelf, maar ook de persoon in Nederland die garant staat moet aan strenge financiële voorwaarden voldoen. Foto: KLM-kist op Schiphol
Lifestyle

‘Zonder vermogende garantsteller maken Surinamers minder kans op een Nederlands visum’

Wanneer familie uit Nederland na lange tijd weer voet op Surinaamse bodem zet, gaat het vaak om meer dan alleen een bezoek. Foto: Paramaribo stadscentrum
Lifestyle

‘Familie in Suriname zet Nederlanders onder druk om te betalen voor dure etentjes’

Hering maakt zich zorgen over kinderen die opgroeien met dagelijkse frisdrank
Lifestyle

Geor Hering ziet graag dat Suriname frisdrank niet langer als normale drank beschouwt

Huis in Suriname? Dan kan je bijstand in gevaar zijn
Lifestyle

‘Volledige terugbetaling bijstandsuitkering bij verzwijgen woning of perceel in Suriname’

Familiebezoek tussen Suriname en Nederland draait vaak niet alleen om geld, maar ook om tijd en verwachtingen. Foto: Schiphol airport
Lifestyle

Familiebezoek uit Suriname botst vaak met het drukke leven in Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws