• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Vertrouwen in aanpak wateroverlast volledig zoekgeraakt

Ida Thornhill door Ida Thornhill
28 mei 2026 20:00
in Suriname
Wateroverlast in Paramaribo

Wateroverlast in Paramaribo

Op basis van signalen uit de samenleving en de vele privéberichten die GFC Nieuws ontvangt, mag voorzichtig worden geconcludeerd dat een groeiende groep inwoners het vertrouwen verliest in het vermogen van de overheid om de aanhoudende wateroverlast in Suriname effectief aan te pakken.

Nu grote delen van het land opnieuw kampen met ernstige wateroverlast, groeit de frustratie onder bewoners zichtbaar.

De overstromingen zorgen voor ontwrichting van het dagelijks leven, verkeersproblemen en schade aan woningen en infrastructuur.

Veel personen geven aan dat zij al jarenlang dezelfde beloften horen, maar in de praktijk nauwelijks verbeteringen zien.

Een veelgehoorde klacht is dat beleidsmakers aangeven dat er oplossingen in voorbereiding zijn, terwijl de situatie volgens hen onveranderd blijft of zelfs verslechtert.

Men moet ermee leren leven

Sabrina uit Paramaribo zegt aan GFC dat mensen zich volgens haar moeten neerleggen bij de realiteit dat delen van Suriname bij hevige regenval onder water lopen.

“Wie nog geloof heeft in beleidsmakers van welke partij dan ook is echt wel naïef. Ziet men dan niet dat de kennis en het geld er simpelweg niet is? Men houdt de boel voor de gek met beloften”, zegt zij geëmotioneerd aan GFC Nieuws.

Volgens haar begint het probleem al bij basisonderhoud. “Als men niet eens in staat is om de waterputten langs de wegen schoon te zuigen en trenzen te ontdoen van onkruid, waar hebben we het dan over? En dan praat ik niet eens over de waterpompen waarvan een groot deel gewoon niet werkt.”

Roep om concrete actie groeit

De toenemende wateroverlast leidt tot een groeiende roep om concrete en duurzame maatregelen. Burgers hopen op zichtbare actie, maar velen geven tegelijkertijd aan dat hun vertrouwen in structurele oplossingen steeds verder afneemt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

President Simons en Lula da Silva
Suriname

Suriname en Brazilië sluiten reeks strategische akkoorden tijdens historisch staatsbezoek

Zo kan een Nederlands paspoort worden geblokkeerd totdat een regeling is getroffen.
Lifestyle

Remigratie naar Suriname biedt geen ontsnapping aan Nederlandse studieschuld

President Simons en Lula da Silva
Suriname

President Simons en Lula da Silva bekrachtigen samenwerking tussen Suriname en Brazilië

Vier primaire wegen krijgen nieuwe asfaltlaag. Zes maanden werkzaamheden gepland.
Suriname

Wegenautoriteit start asfalteringsproject op belangrijke wegen in Groot-Paramaribo

Illustratiefoto
Suriname

20-jarige autobestuurder komt om het leven bij ernstig verkeersongeval aan Indira Gandhiweg

Winkelcontroles moeten gezondheid en veiligheid van gemeenschap versterken
Suriname

Winkel tijdelijk gesloten na hygiënecontrole in Para Oost

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws