• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Gedupeerden woedend over falende afwatering in Paramaribo-Noord

Ida Thornhill door Ida Thornhill
11 mei 2026 09:17
in Suriname
Wanica-Centrum pakt wateroverlast langs Indira Gandhiweg structureel aan

Wanica-Centrum pakt wateroverlast langs Indira Gandhiweg structureel aan

Verschillende zwaar gedupeerden in Paramaribo-Noord hebben fel uitgehaald naar de autoriteiten nu grote delen van hun woongebied sinds gisteren onder water staan door de gebrekkige afwatering.

Bewoners spreken van grote schade, ernstige ergernis en zware ontberingen doordat regenwater op veel plekken nauwelijks wegtrekt.

Vooral het feit dat meerdere pompgemalen volgens bewoners lange tijd buiten werking waren tijdens de overstromingen, zorgt voor veel woede.

Volgens klagers stonden de pompgemalen bij Boomskreek en de Sommelsdijkstraat geruime tijd stil vanwege stroomuitval, terwijl juist op dat moment grote hoeveelheden water afgevoerd moesten worden.

Pompgemaal overwoekerd met onkruid

Tot overmaat van ramp zou het pompgemaal Mathoera bij de Anton Dragtenweg en Jan Steenstraat volgens bewoners ernstig begroeid zijn geweest met een enorme hoeveelheid onkruid. Daardoor kon het water volgens hen nauwelijks worden geloosd.

Bekijk ook:

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

Ramcharan voert druk op Bronto Somohardjo maximaal op en eist dat bewijs eindelijk op tafel komt

Meerdere personen zeggen aan GFC Nieuws niet te begrijpen hoe dergelijke situaties kunnen ontstaan terwijl de regenperiode al geruime tijd bekend is. “Het lijkt alsof niemand voorbereid was op deze situatie,” aldus een klager.

Volgens “slachtoffers” van het noordelijk deel van Paramaribo ontstond daarnaast nog meer frustratie doordat de sluisdeur bij Clevia gistermiddag uiteindelijk door bewoners zelf moest worden geopend. Volgens hen gebeurde er lange tijd niets vanuit overheidswege terwijl het waterpeil bleef stijgen.

Ze geven aan dat het takelsysteem van de sluis defect zou zijn geraakt, waardoor omwonenden uiteindelijk zelf moesten ingrijpen om het water beter te laten wegstromen.

Grote teleurstelling

“Het is toch je reinste waanzin dat dit soort zaken gebeuren en wij met de ellende van deze overstroming worden geconfronteerd? Waarmee is men in vredesnaam bezig?

Het is niet aanvaardbaar. Ik ben diep teleurgesteld in de regering, terwijl ik op ze heb gestemd. Maar nee, ik heb er geen geloof meer in,” fulmineert Ria uit Morgenstond tegenover GFC Nieuws.

De regenval van de afgelopen dagen heeft op meerdere plaatsen in Paramaribo geleid tot ernstige wateroverlast.

In verschillende buurten staan wegen, erven en woningen gedeeltelijk onder water, terwijl gedupeerden vrezen dat de situatie verder kan verslechteren als er opnieuw zware buien vallen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

schaafijs paramaribo suriname
Lifestyle

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

Illustratiefoto
Suriname

Ramcharan voert druk op Bronto Somohardjo maximaal op en eist dat bewijs eindelijk op tafel komt

Machines van Kuldipsingh.
Suriname

Tijdelijke afsluiting Van ’t Hogerhuysstraat tussen Lenienweg en Molenpad vanaf 28 juni

Oproep tot salarisverhoging en betere ondersteuning in onderwijs.
Suriname

Raghoenandan: investeer in leerkrachten en de toekomst van Suriname

Suriname moet zich bewijzen op uitvoering en investeringszekerheid, zegt Petronas
Suriname

Petronas: Suriname wordt beoordeeld op uitvoeringskracht en investeringszekerheid in offshore sector

De politie van Nieuw-Nickerie heeft een verdachte aangehouden die wordt gelinkt aan drie strafzaken, waaronder bedreiging en woninginbraak.
Suriname

Man(34) aangehouden voor diefstal, woninginbraak en bedreiging in Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws