• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname zet in op moderne arbeidsmarkt met steun IDB

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 april 2026 14:00
in Suriname
[Aggregator] Downloaded image for imported item #434904

IDB evalueert voortgang arbeidsmarktproject in Suriname

Een delegatie van de Inter-American Development Bank (IDB) heeft de afgelopen week een werkbezoek gebracht aan Suriname om samen met het Directoraat Arbeid & Welzijn en andere stakeholders de voortgang te evalueren van het project ‘Labor Market Alignment with New Industries’.

Dit project is gericht op het versterken van de aansluiting tussen vraag en aanbod op de arbeidsmarkt.

In het kader van deze missie bracht de delegatie, onder leiding van Manuel Urquidi Zijderveld, op donderdag 9 april een beleefdheidsbezoek aan de onderminister van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid, dr. Raj Jadnanansing.

Project gericht op vaardigheden en werkgelegenheid

Het project, dat in augustus 2023 van start is gegaan en wordt gefinancierd door de IDB, heeft als doel werkzoekenden beter toe te rusten met vaardigheden die aansluiten op de behoeften van groeiende en nieuwe sectoren binnen de economie.

Daarnaast richt het initiatief zich op het verbeteren van de toegang tot arbeidsbemiddeling, door zowel werkzoekenden als werkgevers beter te verbinden via toegankelijke en actuele arbeidsmarktinformatie. Hiermee wil Suriname inspelen op economische ontwikkelingen en tegelijkertijd duurzame groei stimuleren.

Positieve voortgang en investeringen in infrastructuur

Volgens de IDB verloopt het trainingsonderdeel van het project, uitgevoerd via het deelprogramma Leri Fu Feni Wroko, voorspoedig. Dit onderdeel is gebaseerd op het Training for Employment (TFE)-concept en richt zich op praktische en arbeidsgerichte scholing.

Ook de ontwikkeling van een modern arbeidsbureau aan de Lalarookhweg in Paramaribo maakt vooruitgang. Dit centrum moet een centrale rol gaan spelen in arbeidsbemiddeling en dienstverlening, ondanks dat de uitvoering enige vertraging heeft opgelopen door noodzakelijke complianceprocedures.

Digitalisering als sleutel tot efficiëntere arbeidsmarkt

Tijdens het overleg met de onderminister stond vooral de verdere modernisering van de arbeidsmarkt centraal. In dat kader wordt gewerkt aan de ontwikkeling van een Labour Information System (LIS) en een Labour Market Information System (LMIS).

Deze digitale systemen moeten het mogelijk maken om werkzoekenden en vacatures beter te registreren en te matchen, terwijl tegelijkertijd waardevolle data wordt verzameld voor beleidsontwikkeling. De aanpak sluit aan bij internationale standaarden, zoals die van de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO).

Tijdens het gesprek bracht onderminister Jadnanansing ook de noodzaak naar voren om de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) verder te versterken.

Hij pleitte voor het benutten van middelen binnen het project om deze vakschool te upgraden, zodat zij duurzaam kan blijven bijdragen aan de ontwikkeling van vakbekwame arbeidskrachten.

In dat kader staat een bezoek aan de SAO gepland als onderdeel van de evaluatiemissie.

Brede samenwerking voor duurzame ontwikkeling

Naast de IDB-delegatie namen ook vertegenwoordigers van het directoraat deel aan de gesprekken, waaronder waarnemend directeur Glenn Piroe en onderdirecteur Arbeidsmarkt Naomi Esajas-Friperson, die het project coördineert.

Eveneens waren aanwezig Margarita Libby, Chief of Operations van IDB Suriname, en Programme Manager Oyeleye Adeniyi met zijn team.

Het project maakt deel uit van bredere inspanningen om de Surinaamse arbeidsmarkt toekomstbestendig te maken en beter af te stemmen op economische kansen.

Bron: gov.sr

ShareTweetSendSend

Meer berichten

tigri guyana suriname grens
Suriname

Suriname blijft praten terwijl het land stukje bij beetje wordt weggenomen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #434902
Suriname

Medewerkers Directoraat Welzijn en Arbeid versterken onderzoeksvaardigheden met internationale masterclass

mook
Suriname

Winnares Misi Ketie Kotie 2024 in Colombia voor levensveranderende operatie

[Aggregator] Downloaded image for imported item #434898
Suriname

34 militairen succesvol opgeleid tot groepscommandant: versterking leiderschap binnen Nationaal Leger

caprino alendyschool ouders
Suriname

Zorgen om examenvakken door leerkrachtentekort op Caprino Alendyschool

Bennie miranda mieranda
Suriname

NDP waarschuwt voor nepbericht over status Benny Miranda en zet feiten op een rij

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws