• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Patiënten merken geen voordeel van geschonken medicijnen uit India

Ida Thornhill door Ida Thornhill
11 april 2026 21:00
in Gezondheid, Suriname
santokhi en moodi india

Santokhi en Modi

Uit een minivraagronde onder het vaste opiniepanel van GFC Nieuws blijkt dat de ondervraagde Surinamers geen merkbaar voordeel hebben ervaren van de medicijnen die tijdens de regering van Chan Santokhi en Ronnie Brunswijk door India aan Suriname zijn geschonken.

Voor deze peiling zijn elf patiënten, 6 vrouwen en 5 mannen, die consistent medicijnen gebruiken in de leeftijd van 54 tot 83 jaar uit Paramaribo en Wanica bevraagd.

Aan hen werd onder meer gevraagd of zij hebben gemerkt dat de kosten voor medicijnen zijn gedaald. Geen van de respondenten gaf aan dat dit het geval is.

Hoge kosten blijven volgens ondervraagden bestaan

De 70-plusser Josta uit Paramaribo stelt dat zij nog steeds hoge bedragen betaalt voor medicijnen die door haar arts zijn voorgeschreven.

Volgens haar geldt dit niet alleen voor haarzelf, maar ook voor haar echtgenoot. “We hebben er niets van gemerkt. Het was en blijft duur,” geeft zij aan.

De bevindingen uit de kleine steekproef staan in contrast met eerdere berichten tijdens de vorige regeerperiode, waarin met veel nadruk werd gecommuniceerd over de omvangrijke medicijndonaties vanuit India.

Daarbij werd de verwachting gewekt dat een brede groep burgers hiervan zou profiteren.

Voorzichtige interpretatie van resultaten

Hoewel het om een beperkte groep respondenten gaat en er geen harde conclusies aan verbonden kunnen worden, wijzen de uitkomsten wel op een mogelijk knelpunt.

Mis dit niet:

Naar Suriname terugverhuisd? Nederlandse Belastingdienst kan nog aangifte van je verwachten

Surinaamse Nederlanders kunnen blijven werken na hun pensioen zonder korting op AOW

Het lijkt erop dat de voordelen van de geschonken medicijnen in de praktijk niet of nauwelijks zichtbaar zijn voor een deel van de bevolking.

De resultaten tonen volgens waarnemers het belang van transparantie en evaluatie bij dit soort initiatieven, zodat duidelijk wordt in hoeverre beloofde voordelen daadwerkelijk de burger bereiken.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

KLM-kist op Zanderij airport
Lifestyle

Naar Suriname terugverhuisd? Nederlandse Belastingdienst kan nog aangifte van je verwachten

geld euro
Lifestyle

Surinaamse Nederlanders kunnen blijven werken na hun pensioen zonder korting op AOW

Minister Melvin Bouva presenteerde samen met stuurcommissievoorzitter Juan Pawiroredjo de Suriname Diplomatic Week, die van 18 tot en met 24 november plaatsvindt. Foto: CDS
Suriname

Meer dan 50 landen doen mee aan Diplomatic Week in Suriname: gratis toegang voor publiek

stroom energie ebs
Lifestyle

Wat betekent het dreigende stroomtekort in Suriname voor huishoudens?

Bedrijfsleven wil meer rechtszekerheid in nieuwe douanewetgeving.
Suriname

VSB vraagt aandacht voor resterende knelpunten in ontwerp-Algemene Douanewet

Initiatiefnemer Governance, Suriname Prekash Ramsingh.
Nederland

Surinaamse en Nederlandse organisaties bundelen krachten voor opleiding van toezichthouders

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws