• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Vrouwen boos omdat passen van witte broeken in Paramaribo wordt verboden

Ida Thornhill door Ida Thornhill
28 maart 2026 20:00
in Lifestyle, Suriname
witte broek paskamer

'Geen duidelijke communicatie jegens klanten.' Illustratiefoto (AI)

In Paramaribo groeit de kritiek op warenhuizen die vrouwen verbieden om witte broeken te passen in paskamers.

Meerdere klanten laten aan GFC Nieuws weten dat zij in winkels, onder meer langs de Ringweg, te horen kregen dat het passen van witte broeken niet is toegestaan. Aankoop is wel mogelijk, maar zonder eerst te passen.

Volgens de gedupeerden wordt hen aangeraden om hetzelfde model in een andere kleur te proberen en op basis daarvan te beslissen of zij de witte variant willen kopen.

Dat leidt tot frustratie, omdat zij aangeven dat pasvorm en uitstraling per kleur kunnen verschillen. Bovendien willen zij niet alleen weten of een broek goed zit, maar ook hoe deze eruitziet in de spiegel.

Onbegrip en frustratie bij klanten

Opvallend is dat klanten aangeven geen duidelijke uitleg te hebben gekregen van winkelpersoneel. Velen vermoeden dat de maatregel te maken heeft met het risico op vlekken of verkleuring van witte kledingstukken.

Bekijk ook:

Controverse over Tigri-gebied overschaduwt energieconferentie in Suriname

Minister Tsang pleit voor tweede brug over de Surinamerivier

Toch vinden zij dat geen valide reden om een algemeen verbod op te leggen.

“Als klant wil je kunnen zien hoe iets staat voordat je het koopt. Zeker bij een witte broek, die vaak kritischer is qua pasvorm en uitstraling,” aldus de 29- jarige Astrid uit Paramaribo.

Anderen wijzen erop dat zij zich hierdoor minder serieus genomen voelen als klant.

Niet uniek maar wel ongebruikelijk

Het fenomeen is niet volledig uniek voor Suriname, maar komt internationaal slechts sporadisch voor.

In sommige winkels in het buitenland gelden vergelijkbare beperkingen voor kwetsbare of lichtgekleurde kleding, vaak onder strikte voorwaarden zoals het dragen van beschermende onderkleding.

Toch is een volledig verbod zonder duidelijke communicatie relatief ongebruikelijk.

In de meeste landen proberen winkels juist een balans te vinden tussen hygiëne en klantvriendelijkheid. In Paramaribo lijkt die balans volgens de klagers momenteel zoek.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Controverse over Tigri-gebied overschaduwt energieconferentie in Suriname
Suriname

Controverse over Tigri-gebied overschaduwt energieconferentie in Suriname

Groei olie- en gassector vraagt om tweede rivierverbinding.
Suriname

Minister Tsang pleit voor tweede brug over de Surinamerivier

Competentie cruciaal voor veilige groei van offshore-industrie.
Suriname

Veiligheid in offshoresector vraagt meer dan certificaten alleen, zegt OPITO-bestuurder

Contract met Kuldipsingh moet deze week worden getekend.
Suriname

Tsang: weg nu vrij voor voortzetting infrastructuurproject Van ’t Hogerhuysstraat na uitspraak rechter

Nieuwe fase van offshore exploratie in aantocht.
Suriname

Nieuwe boringen gepland in Surinaamse offshore door TotalEnergies

OGS verwijdert illegale goudmijnbouwkampen in Brokopondo nabij schoolgebieden om milieu en veiligheid te beschermen. Foto: GOV.sr
Suriname

OGS treedt op tegen illegale goudwinning nabij scholen in Brokopondo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws