Naar aanleiding van het inspirerende verhaal van mevrouw Sharmilla Amesi en haar twee hardwerkende zonen Johnsiro en Valensiro, dat recent via de media veel aandacht kreeg, heeft minister Mike Noersalim van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) besloten om het gezin actief te ondersteunen.
Samen met zijn team heeft het ministerie plantenmateriaal gedoneerd waarmee mevrouw Amesi haar eigen moestuin kan opzetten.
Zelfredzaamheid als uitgangspunt
Het initiatief is gericht op het vergroten van de zelfredzaamheid van de alleenstaande moeder. Door zelf groenten te verbouwen, kan zij besparen op dagelijkse voedingskosten en haar beperkte financiële middelen gerichter inzetten voor andere noodzakelijke uitgaven.
Volgens het ministerie sluit dit aan bij het bredere beleid om huishoudens te stimuleren meer zelfvoorzienend te worden.
Waardering voor inzet van jongeren
Minister Noersalim sprak zijn waardering uit voor de inzet en mentaliteit van Johnsiro en Valensiro. De twee zonen combineren hun studie met het zelfstandig genereren van inkomen en dragen daarmee bij aan het huishouden.
Hun doorzettingsvermogen en verantwoordelijkheidsgevoel worden door het ministerie gezien als een positief voorbeeld voor andere jongeren in de samenleving.
Moestuinen als bewuste keuze
LVV benadrukt dat het ondersteunen van moestuinen verder gaat dan alleen voedselproductie. Het draagt ook bij aan bewustwording rond gezonde voeding, omdat gezinnen precies weten wat zij eten wanneer zij zelf planten, verzorgen en oogsten.
Daarnaast versterkt het de band met landbouw en stimuleert het een duurzamere leefwijze.
Met deze ondersteuning hoopt het ministerie dat meer gezinnen worden geïnspireerd om een eigen moestuin te beginnen. Volgens LVV kan dit bijdragen aan sterkere huishoudens, lagere kosten en een gezondere gemeenschap, stap voor stap opgebouwd vanuit eigen kracht.
Bron: gov.sr







