• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Chinese ondernemers positief over overleg VSB en Justitie over criminaliteit

Ida Thornhill door Ida Thornhill
16 januari 2026 20:57
in Suriname
Vsb delegatie

Een delegatie van de VSB op bezoek bij de justitieminister

Verscheidene Chinese ondernemers in Suriname hebben aan GFC Nieuws laten weten dat zij blij zijn met het recente overleg tussen de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) en de minister van Justitie en Politie over de toenemende verruwing van criminaliteit.

Volgens hen is het een belangrijke stap dat de zorgen van ondernemers nu op hoog niveau zijn besproken, omdat de onveiligheid in en rond winkels en bedrijven al geruime tijd toeneemt.

Meer zichtbaarheid en preventie dringend gewenst

De ondernemers geven aan dat zij vooral behoefte hebben aan meer zichtbaarheid van de politie, met name in winkelgebieden en op bedrijventerreinen.

Regelmatige patrouilles zouden volgens hen niet alleen een afschrikkende werking hebben, maar ook het gevoel van veiligheid onder ondernemers, personeel en klanten vergroten.

Daarnaast wordt gepleit voor een hardere aanpak van criminelen, zodat duidelijk wordt dat overvallen en geweld niet zonder gevolgen blijven.

Criminaliteit schaadt economie en werkgelegenheid

Aanleiding voor de reactie was het gesprek dat de VSB recent heeft gevoerd met minister Harish Monorath, na signalen van VSB-leden over de zorgwekkende toename en verruwing van criminaliteit.

Vooral winkeliers, distributiebedrijven en andere ondernemers met verhoogde veiligheidsrisico’s worden steeds vaker geconfronteerd met overvallen, soms met gebruik van vuurwapens.

De VSB benadrukte dat deze geweldsincidenten niet alleen leiden tot grote financiële schade, maar ook het investeringsklimaat en de werkgelegenheid onder druk zetten.

Mis dit niet:

Ministerie wijzigt officiële website voor visumaanvragen en betaling Entry Fee

Twaalf jaar celstraf voor gewapende overval, maar gedetineerde ontsnapt tijdens werkzaamheden

Tijdens het overleg pleitte de VSB voor direct zichtbare en voelbare maatregelen binnen een duidelijk wettelijk kader.

Ook werd gewezen op het belang van structurele samenwerking tussen het ministerie, de veiligheidsdiensten en het bedrijfsleven, onder meer via gezamenlijke actieplannen per ressort en betere informatie-uitwisseling.

De Chinese ondernemers onderschrijven deze benadering en benadrukken dat preventie een belangrijk onderdeel moet zijn van het beleid.

De minister gaf aan dat actieve participatie van het bedrijfsleven wenselijk is. Beide partijen hebben afgesproken het overleg te intensiveren en te werken aan een gezamenlijke aanpak die de veiligheid voor ondernemers en de samenleving als geheel versterkt.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Nieuwe website voor visumaanvragen en betaling Entry Fee vanaf 10 augustus.
Nederland

Ministerie wijzigt officiële website voor visumaanvragen en betaling Entry Fee

Ontvluchte gedetineerde binnen enkele uren weer aangehouden.
Suriname

Twaalf jaar celstraf voor gewapende overval, maar gedetineerde ontsnapt tijdens werkzaamheden

Twee woningen volledig afgebrand.
Suriname

Twee woningen in Albina volledig verwoest door brand, één dodelijk slachtoffer

Brand op vuilstortplaats Ornamibo.
Suriname

Brand op vuilstortplaats Ornamibo zorgt voor forse rookontwikkeling

De opleiding in magazijnbeheer en logistiek moet werkzoekenden beter voorbereiden op banen in een snel groeiende sector. Foto: CDS
Suriname

Gratis logistieke opleiding moet 125 Surinamers sneller aan werk helpen

Twee verdachten in verzekering na afzonderlijke vuurwapenincidenten.
Suriname

Glock-pistool aangetroffen bij verdachte tijdens politiecontrole

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws