De droom spatte gisteravond uiteen: Natio verloor met 3 tegen 1 van Guatemala en mist daardoor de directe kwalificatie voor het WK voetbal in Noord Amerika.
Hoewel de Surinaamse ploeg nog een kans maakt via de playoffs tegen Bolivia of Nieuw Caledonië, roept een ontnuchterende analyse nu vragen op over de realiteit van een mogelijke WK deelname.
Het bereiken van het toernooi zou een ongekende prestatie zijn, maar sommigen waarschuwen dat de euforie snel kan omslaan in een pijnlijke afgang op het wereldtoneel.
Harde waarheid over Natio’s niveau
Criticus én analist R. Pinas, die via GFC Nieuws geregeld scherpe kritiek levert, stelt dat Natio op dit moment totaal niet is opgewassen tegen zelfs middelmatige ploegen.
Hij stelt dat de prestaties van de afgelopen wedstrijden, met name de nederlaag van gisteravond, aantonen dat het Surinaamse elftal ernstige tekortkomingen heeft.
Het ontbreekt volgens hem aan de juiste mentaliteit, de nodige kwaliteit en voldoende doorzettingsvermogen om een respectabele prestatie neer te zetten.
Gevaar voor een ‘oorwassing van jewelste’
Pinas voorspelt een ‘oorwassing van jewelste’ als Natio op het WK zou moeten aantreden tegen traditionele grootmachten als Nederland, Spanje of Duitsland.
Uitslagen van 10 tegen 0 zouden volgens zijn objectieve analyse niet ongewoon zijn.
Hoewel wonderen de wereld nog niet uit zijn, denk aan Saoedi Arabië dat tijdens het WK van 2022 van Argentinië won, acht de analist het aannemelijker dat ook landen die niet tot de absolute top behoren, zoals Ivoorkust, Kroatië of Engeland, een flinke overwinning op Suriname zouden boeken.
De kloof tussen de Surinaamse selectie en de internationale standaarden is op dit moment te groot om zonder zware kleerscheuren door de groepsfase te komen.
Het is een hypothese die de voetbaldroom van menig Surinamer even op scherp stelt.




![[Aggregator] Downloaded image for imported item #420731](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2025/11/IMG_3193-scaled-1.jpg)
![[Aggregator] Downloaded image for imported item #420703](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2025/11/Aangehouden-web-scaled-1.jpg)

