Diabetes is een ziekte die steeds meer mensen in Suriname treft. Het veroorzaakt niet alleen hoge bloedsuiker, maar kan ook het hart, de nieren en andere organen beschadigen.
Wetenschappers van NYU Langone Health hebben een nieuw medicijn ontdekt dat deze schade kan verminderen, zonder dat het de bloedsuiker direct verlaagt.
Het medicijn, dat nog een experimentele naam heeft, RAGE406R, werkt op een speciaal eiwit in het lichaam dat ontstekingen veroorzaakt bij mensen met diabetes.
Door dit eiwit te blokkeren, kan het medicijn helpen dat het hart, de nieren en andere organen minder last krijgen van ontstekingen.
Ontsteking aanpakken in plaats van alleen suiker
Wat dit nieuw maakt, is dat het medicijn niet op de bloedsuiker zelf werkt, maar op de schade die diabetes veroorzaakt. In proeven met muizen en menselijke cellen zorgde het ervoor dat wonden sneller genezen en dat organen minder beschadigd raakten.
Veelbelovend voor toekomstige behandeling
De onderzoekers hopen dat dit medicijn later kan helpen om complicaties van diabetes te voorkomen, zoals hartproblemen en nierfalen. Als alles goed gaat, zou dit een nieuwe manier van behandelen zijn, gericht op het gezond houden van organen, en niet alleen op het controleren van suiker.
Voor mensen met diabetes betekent dit nieuws veel hoop. Het laat zien dat wetenschappers nieuwe manieren vinden om de gevolgen van de ziekte te beperken, zodat patiënten langer gezond kunnen blijven en hun leven beter kunnen leiden.






![[Aggregator] Downloaded image for imported item #420389](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2025/11/d21000cb-de5d-4bc1-a466-3e7e004d8e5a-1.jpg)
